Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności

aktualności

W tym dziale chciałabym zamieszczać informacje nadsyłane przez czytelników serwisu. Mogą to być informacje o spotkaniach, warsztatach dziennikarskich, pielgrzymkach, rekolekcjach itp. Zapraszamy do nadsyłania swoich zapowiedzi.

Nowości wydawnicze

23 marca 2009 r.
W dziale aktualności pojawiła się nowa zakładka pt. "Nowości Wydawnicze" - będziemy w niej zamieszczać recenzje książek. Jako pierwsze prezentujemy cztery pozycje Instytutu Wydawniczego PAX.

  • Nowości wydawnicze

    Tutaj znajdą Państwo zapowiedzi, recenzje wartościowych książek o tematyce religijnej.

Prośba o wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mieszczący się przy Centrum Onkologii-Instytut w ramach pierwotnej prewencji nowotworów złośliwych prowadzi skryning raka szyjki macicy na terenie województwa mazowieckiego. Istotną częścią profilaktyki nowotworowej są działania w zakresie edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i polityki zdrowia publicznego w tym zakresie. Edukacja zdrowotna w zakresie chorób nowotworowych to świadome stwarzanie sposobności do poszerzania wiedzy o etiologii, epidemiologii, prewencji i leczeniu nowotworów, polegające na upowszechnianiu informacji na ten temat. Edukacja nowotworowa polega, zatem nie tylko na przekazywaniu informacji o nowotworach, ale także na budowaniu motywacji i rozwijaniu umiejętności potrzebnych do podjęcia działań profilaktycznych i zmiany niekorzystnych dla zdrowia zachowań zdrowotnych. Brak lub ograniczenie edukacji zdrowotnej w profilaktyce nowotworowej może być bezpośrednią przyczyną wzrostu ryzyka zachorowań na nowotwory złośliwe.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań polegających na umieszczeniu na Państwa portalu informacji na temat naszego programu Wybierz Życie z odnośnikiem do naszej strony internetowej.

marcowy numer Magazynu Familia

27 lutego 2009 r.
Ukazał się nowy, marcowy numer Magazynu Familia. Tematem tego numeru jest utrata dziecka nienarodzonego - o tym między innymi w artykule "Każdy ma prawo do pogrzebu".

wykłady z cyklu Formacja do życia konsekrowanego.

Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie, ul. Rakowicka 18a zaprasza na wykłady z cyklu Formacja do życia konsekrowanego. Wykłady odbywać się będą w soboty II semestru roku akademickiego 2008/2009 w godz. 15.00-18.15. Poruszane w nich będą tematy dotyczące życia konsekrowanego (zakonnego i świeckiego) w perspektywie teologicznej i praktycznej. Stąd adresowane są w sposób szczególny do osób konsekrowanych (w formacji początkowej i stałej), ale nie tylko. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Udział jest bezpłatny.

XVII Światowy Dzień Chorego w Archidiecezji Gdańskiej

04.02.2009 r.

Z okazji XVII Światowego Dnia Chorego Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej serdecznie zaprasza w niedzielę, 8 lutego 2009r. na Mszę św. o godz. 15.00 pod przewodnictwem J.E.ks.abp.Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego w kościele Matki Bożej "Gwiazda Morza" w Sopocie, oraz na koncert Orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, który odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku ul. Ołowianka 1 o godz. 18.00

Roman Gąsienica
Redakcja "Słowo Wspólnoty"
e-mail: slowowspolnoty@wp.pl

Miłosierny Samarytanin 2008 roku

30.01.2009
Od sześciu lat Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze OO. Karmelitów "na Piasku" w Krakowie, zwraca się z prośbą do społeczeństwa o pomoc w znalezieniu ludzi, którzy zasługują na tytuł "Miłosiernego Samarytanina".

Jubileusz miesięcznika "AVE"

24 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września w Krakowie odbył się koncert świąteczno-noworoczny z okazji jubileuszu 50. wydania czasopisma AVE.

stycznowy numer Magazynu Familia - okładka

Przemoc w szkole - styczniowy numer Magazynu Familia

Problem przemocy w szkole, to przewodni temat styczniowego numeru Magazynu Familia - jak istotny jest to problem można przeczytać w artykule Witolda Dudzińskiego pt. "Bez cudownych recept". W numerze również o wyprawie grupy niepełnosprawnych na Kilimandżaro, Michał Wojciechowski próbuje odpowiedzieć na pytanie "Czy królów było trzech?", skąd się wzięli w stajence? oraz o tym jak sobie radzić z PMS, czyli napięciem przedmiesiączkowym u żony (dla mężczyzn) i u siebie samej (dla kobiet). Więcej o nowym numerze Magazynu Familia można znaleźć na www.magazynfamilia.pl. Wspomniane artykuły są dostępne w dziale MATERIAŁY do wykorzystania w pismach parafialnych.

Magzyn Familia - zaproszenie do współpracy

1 grudnia 2008 r.
Na rynku wydawniczym pojawił sie nowy miesięcznik katolicki - MAGAZYN FAMILIA. Redakcja zgodziła się na udostępnienie wybranych tekstów do wykorzystania Redakcjom pism parafialnych. Wszystkie teksty będą udostępniane w dziale MATERIAŁY w folderze Magazyn Familia.

Portal Nasza-barka.pl

09.05.2008 r.
Nasza-barka.pl powstała, aby umożliwić spotkanie wszystkim osobom dla których ważne są wartości chrześcijańskie. Jest to miejsce, które umożliwi spotkanie osobom ze wspólnot, pielgrzymek czy innych wyjazdów organizowanych w tym środowisku. Portal nasza-barka.pl jest adresowany do wszystkich, którzy żyją wartościami chrześcijańskimi lub ich poszukują, chcą dyskutować, rozwijać się i czynić świat lepszym, zgodnie z zasadami Ewangelii.

ABC gazety parafialnej dla redaktorów i dziennikarzy

07.05.2008 r.
Już po raz trzeci Dom Wydawniczy Rafael i Targi Kielce zapraszają na warsztaty dziennikarskie "ABC gazety parafialnej dla redaktorów i dziennikarzy", które odbędą się podczas targów SacroExpo 17 czerwca 2008 r.w Kielcach.

Wiosenna szkoła dziennikarstwa

Dziennikarze gazet parafialnych uczestniczyli od 23 do 25 kwietnia w trzydniowych warsztatach dziennikarskich. Wiosenna szkoła dziennikarska, pod hasłem "Adepci św. Pawła", była już czwartą edycją tej imprezy.

Konferencja i warsztaty dla wydawców i dziennikarzy lokalnych mediów

Zarząd Stowarzyszenia Prasy Lokalnej oraz Zachodniopomorski Oddział Regionalny SPL zaprasza na konferencję i warsztaty dziennikarzy oraz wydawców prasy lokalnej, które odbędą się w dniach 16 - 18 maja 2008 r. w Świnoujściu, w województwie zachodniopomorskim.

Przekaż swój 1% podatku - teraz to jeszcze prostsze!

W tym roku zmieniły się zasady przekazywania 1% swojego podatku na rzecz instytucji pożytku publicznego - zachęcam do skorzystania z tej formy pomocy różnym organizacjom - teraz to jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wpisać na deklarację pit dane organizacji. I to wszystko.

Żyć po wypadku - odbiór odszkodownia

29.01.2008 r.
Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do wielu kolizji, w skutek których poważne obrażenia lub śmierć ponoszą ludzie często niewinni, będący pasażerami, bądź idący na poranne zakupy do sklepu spożywczego. Takie zdarzenia dla jednego oznaczają zwykłą, codzienną pracę, wiele formalności związanych ze sporządzeniem protokołu, przesłuchaniem świadków, a dla innych jest to życiowa tragedia, która nieraz potrafi na zawsze odmienić ich życie - zamienić je w piekło. Kiedy już zdołają otrząsnąć się i oswoić z sytuacją okazuje się, że nie są w stanie pracować i tym samym tracą źródło utrzymania, a jeszcze gorzej gdy mają świadomość, że przez całe życie będą musieli opiekować się bliską sobie osobą, nie będącą w stanie samodzielnie funkcjonować. Przerażająca wizja, jednak nie odrealniona. Alkohol i brawura kierowców są najczęstszymi przyczynami tragedii i powodem, dla którego statystyki śmiertelności z polskich dróg przyprawiają o kołatanie serca.

"Bug rzeka życia" Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju

29 stycznia 2008 r.
"Bug rzeka życia" Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju to najnowszy projekt edukacyjny realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie wieloetapowego cyklu szkoleń ekologicznych dla młodzieży w wieku 18-30 lat, w szczególności dla osób wiążących swój dalszy rozwój zawodowy z ochroną środowiska.

Projekt internetowy "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"

21.01.2008 r.
Celem projektu "Jan Paweł II - nasze wspomnienia" jest stworzenie "portretu własnego" polskiego społeczeństwa, ukształtowanego przez życie i dzieło Jana Pawła II. Na stronie internetowej www.mojpapiez.pl gromadzone są fotografie i wspomnienia związane z polskim Papieżem. Ten wirtualny album tworzony jest na oczach wszystkich i każdy może stać się jego autorem.

Przeznaczeni.pl - propozycja współpracy dla pism parafialnych

04.12.2007 r.
Szanowni Państwo,
pragniemy zaproponować Państwu współpracę. Chętnie obejmiemy patronat medialny nad wydarzeniami organizowanymi u Państwa. Wiemy jak wspaniałe inicjatywy Państwo organizują, chcielibyśmy wspomóc ich promocję.