Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wiosenna szkoła dziennikarstwa

Wiosenna szkoła dziennikarstwa

Dziennikarze gazet parafialnych uczestniczyli od 23 do 25 kwietnia w trzydniowych warsztatach dziennikarskich. Wiosenna szkoła dziennikarska, pod hasłem "Adepci św. Pawła", była już czwartą edycją tej imprezy.

Corocznie warsztatami dziennikarskimi obejmowani są dziennikarze, którzy już uczestniczyli we wcześniejszych edycjach zajęć i młody narybek. Uczestnicy tegorocznych, wiosennych warsztatów, to grupa, która przechodzi kolejny, specjalistyczny kurs. Po zdobyciu wiedzy na temat pisania tekstów informacyjnych, teraz zgłębiali sztukę reportażu.
Warsztaty były bezpłatne, z każdej redakcji zapraszano po 2 osoby. Szkolenie zorganizowane było profesjonalnie i efektywnie. Tematyka jaką poruszano to: społeczna rola mediów, rola i odpowiedzialność mediów w kształtowaniu opinii, gatunki i rodzaje testów literackich, informacja prasowa i jej konstrukcja, prawo autorskie, prawo prasowe i zasady pozyskiwania materiałów, odpowiedzialność mediów wobec czytelników, pozyskiwanie funduszy unijnych, fotoedycja, praca redaktora serwisu dźwiękowego, praca redaktorska.
Warsztaty zorganizowało Biuro Prasowe Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego i KAI.
wiecej: ekai.pl