Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wydarzenia

Wydarzenia

W tym dziale zamieszczamy informację o różnych imprezach nadsyłane do naszego serwisu, m.in. organizowane przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.

Rok bł. Edmunda Bojanowskiego

„2014 Rokiem Bł. Edmunda Bojanowskiego w Kościele i Państwie” to projekt, z którym wystąpiła Federacja Zgromadzeń Sióstr Służebniczek NMP, z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy urodzin swojego założyciela.

XI Koncert Chwały - Lublin 30 maja 2013 r.

6 maja 2013 r.
Już po raz kolejny, w centrum Lublina, będzie miał miejsce XI KONCERT CHWAŁY.
Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „Z WIARĄ PRZEZ ŻYCIE”, odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 30 maja 2013. Koncert Chwały w Lublinie, który przez dziesięć lat stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej przyjaźni z Bogiem oraz przestrzeni do uwielbiania Go, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku. W tym roku, który został ogłoszony w Kościele jako Rok Wiary, pragniemy przez świadectwo, muzykę i osobiste doświadczenie mówić o wierze, jako łasce, przez którą, mamy pewność, fundament i siłę do życia.

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

VI Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2013: Wyprzedzić zmianę

29 kwietnia 2013 r.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na VI Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2013, które w całości będą poświęcone zmianom: w mediach i w polityce, w relacjach polsko-niemieckich i w Unii Europejskiej. Tegoroczny temat naszego wydarzenia to: „Wyprzedzić zmianę – Polska i Niemcy 2013”.

Konferencja naukowa „Rola prasy lokalnej w budowaniu Małych Wspólnot Krakowa na przykładzie prasy dzielnicowej i parafialnej”

6 października 2012 r.

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Krakowie zaprasza na Konferencję naukową pt. „Rola prasy lokalnej w budowaniu Małych Wspólnot Krakowa na przykładzie prasy dzielnicowej i parafialnej” Pod patronatem Bogusława Kośmidera, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

Kraków, 12 październik 2012 Sala Obrad Rady Miasta Krakowa Plac Wszystkich Świętych 3/4

XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

14 września 2012 r.

Sportowa rywalizacja salezjańska w Rumi

Po raz pierwszy w Rumi odbędzie się wspaniała, ogólnopolska impreza sportowa. Rumscy salezjanie będą bowiem gospodarzami wrześniowych igrzysk młodzieży salezjańskiej z całej Polski. W drugiej dekadzie tego miesiąca, w dniach 14 - 16 września 2012 roku w Gdańsku i Rumi odbędą się
XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. W czterech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce i tenisie stołowym, zmierzy się blisko 1000 młodych ludzi z całej Polski.

Kampania "Świat się zmienia - śmiecenie odpada"

15 maja 2012 r.

Na prośbę autorów akcji informujemy, iż w miesiącach maj – wrzesień 2012 r. odbędzie się cykl warsztatów edukacyjnych skierowanych do księży, proboszczów i rad parafialnych parafii Dolnego Śląska. Parafią także zostaną przekazane materiały informacyjne o kampanii do powieszenia na tablicach ogłoszeń parafii.

Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010

2 lutego 2011 r.

Rok 2011 przejdzie do historii jako rok wyniesienia na Ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Kościół oficjalnie potwierdzi to, w co już od wielu lat wierzyły i czuły w sercach miliony wierzących: że Jan Paweł II już za życia, a na pewno od chwili powrotu do domu Ojca był i jest Święty. Wielki Polak i Kapłan, Wielki Duszpasterz ludzkości, Apostoł i Prorok Miłosierdzia. Życie i posługa Papieża Polaka to przepiękny Hymn na cześć Miłosierdzia Bożego, a najpiękniejszym pomnikiem jakim możemy Go upamiętnić jest przybliżanie i przypominanie wszystkim jego nauki o Miłosierdziu, budowanie na co dzień „kultury miłości” i życie „nową wyobraźnią miłosierdzia”.

Debaty Walentynkowe

10 stycznia 2011 r.

Dzisiejszy świat bardzo potrzebuje chrześcijańskiego świadectwa. Widać to także w obszarze wychowywania młodzieży do życia w rodzinie. W związku z tym kierujemy do Was zaproszenie i propozycję przyłączenia się do projektu pt. „DEBATY WALENTYNKOWE”.

32. Maraton Warszawski

13 września 2010 r.

26 września ulicami Warszawy, już po raz 32, pobiegną maratończycy. O godzinie 8.40 i 30 sekund rozpocznie się jedna z najbardziej widowiskowa rywalizacja w historii polskich biegów ulicznych - wyścig o Volvo S60. W rytm muzyki Chopina, wzdłuż najpięknieszych zabytków i dwóch brzegów Wisły - pobiegnie 4 tysiące zawodników. Podczas imprezy będzie pomagać ponad 800 wolontariuszy.

Song of Songs Festival

4 czerwca 2010 r.

W sobotę 26 czerwca 2010 w Toruniu ruszy kolejny Song of Songs Festival. Będzie to trzynasta i zarazem ostatnia edycja tego największego Europie Środkowo-Wschodniej ekumenicznego festiwalu muzyki chrześcijańskiej.

Konkurs Lokal Press Photo

LOCAL PRESS PHOTO 2009

25 marca 2009 r.
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Izba Wydawców Prasy zapraszają do udziału w IV edycji konkursu "Local Press Photo 2009", realizowanego pod patronatem Polskiej Agencji Prasowej i Związku Polskich Artystów Fotografików. Konkurs jest adresowany do fotoreporterów zatrudnionych w prasie lokalnej i parafialnej, wydawanej na terenie Polski lub współpracujących z nią. Zgłoszenia do konkursu należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2009.

Festiwal Muzyki Dawnej

MAZOVIA GOES BAROQUE - Festiwal Muzyki Dawnej

Warszawa, Płock, Radom, kwiecień - grudzień 2009
Mazovia Goes Baroque to niekończący się, "wędrujący" festiwal muzyki dawnej. Impreza jest nową, wspólną inicjatywą Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki oraz Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich". Pierwsze koncerty Festiwalu już w kwietniu: 19 kwietnia w Warszawie w Studio Koncertowym im. W. Lutosławskiego (koncert organizowany we współpracy z Programem 2 Polskiego Radia), 21 kwietnia w Płocku w Sali Koncertowej PSM - koncert pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Jarmark Wielkanocny Warszawa

Jarmark Wielkanocny

Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12
2-5 kwietnia, wstęp wolny
Ósma edycja Jarmarku Wielkanocnego odbędzie się w siedzibie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Elektoralna 12 zamieni się w gościnną mazowiecką chatę pełną pięknych palm, pisanek, zastawionych smakołykami stołów i atmosfery świątecznych przygotowań. Jedną z atrakcji będzie wspólne tworzenie najdłuższej palmy w stolicy!