Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wydarzenia / Kampania "Świat się zmienia - śmiecenie odpada"

Kampania "Świat się zmienia - śmiecenie odpada"

15 maja 2012 r.

Na prośbę autorów akcji informujemy, iż w miesiącach maj – wrzesień 2012 r. odbędzie się cykl warsztatów edukacyjnych skierowanych do księży, proboszczów i rad parafialnych parafii Dolnego Śląska. Parafią także zostaną przekazane materiały informacyjne o kampanii do powieszenia na tablicach ogłoszeń parafii.

Zaplanowano przeprowadzenie 6 warsztatów edukacyjnych, które będą się odbywały na spotkaniach organizacyjnych przeznaczonych dla parafii realizowanych w ramach bieżących działań diecezji w okresie od maja do września 2012. Dzięki pomocy dolnośląskich diecezji komplety materiałów wydane w ramach kampanii dotrą do wszystkich parafii Dolnego Śląska

Warsztaty są bardzo istotnym elementem Kampanii ze względu na fakt, iż proboszczowie, księża, rady parafialne i parafie poprzez bezpośredni kontakt z wiernymi
i odnoszenie się do ważnych wartości mają znaczny wpływ na postawy wielu Polaków. Poprzez wykorzystanie tego kanału przekazu ważne informacje dotrą do grupy mieszkańców wsi, osób starszych, które są często wykluczone informacyjnie.

Cykl warsztatów jest jednym z elementów Dolnośląskiej kampanii informacyjno-edukacyjna- pn. „Świat się zmienia – śmiecenie odpada”, finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, której realizatorem jest konsorcjum w składzie: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Fundacja Ekorozwoju i Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja".

Działania prowadzone w ramach kampanii mają na celu popularyzowanie oraz przekazywanie właściwych wzorów i zachowań proekologicznych oraz wskazanie korzystnych zmian wynikających z nowej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości
w gminach.

Szczegółowe informacje o kampanii i prowadzonych działaniach można uzyskać na stronie internetowej www.smiecenieodpada.pl oraz www.edukacjaodpadowa.pl

Osoby do kontaktu w sprawie warsztatów edukacyjnych są