Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / współpraca

współpraca

Z naszym serwisem współpracują:

 • Agnieszka Korfanty

  Pani Agnieszka Korfanty udostępnia swoje prace w dziale MATERIAŁY do bezpłatnego wykorzystania w gazetkach parafialnych w zamian za podpisanie ich poza autorem również linkiem do Jej strony www.korfanoart.eu. O sobie pisze: "Jestem plastykiem, który ukochał sobie technikę jakże trudną bo akwareli, którą często łączę z kredkami, ołówkiem, tuszem czy temperą. Swobodnie radzę sobie też w materii techniki zwanej pastelami."

 • Przeznaczeni.pl

  Portal Przeznaczeni.pl - strefa ludzi z wartościami oferuje parafiom i pismom parafialnym patronat medialny nad organizowanymi przez nie imprezami. W dziale "Materiały" znalazły się również teksty nadesłane przez portal do wykorzystania w pismach parafialnych dotyczące miłości.

 • BP KEP

  Biuro Prasowe Komisji Episkopatu Polski przygotowuje materiały dla mediów o najważniejszych wydarzeniach w Kościele polskim i o działalności Komisji Episkopatu Polski. Materiały te są dostępne dla redaktorów pism parafialnych. Wystarczy zarejestrować się w serwisie by móc z nich korzystać.Informacje o nowych materiałach wysyłane są do wszystkich użytkowników w newsletterze.

 • Dom Wydawniczy Rafael

  Dom Wydawniczy Rafael w ramach akcji DZIELMY SIĘ SIĘ SŁOWEM oferuje materiały do gazetek parafialnych.