Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / współpraca / Agnieszka Korfanty

Agnieszka Korfanty - malarstwo

Pani Agnieszka Korfanty udostępnia swoje prace w dziale MATERIAŁY do bezpłatnego wykorzystania w gazetkach parafialnych w zamian za podpisanie ich poza autorem również linkiem do Jej strony www.korfanoart.eu. O sobie pisze: "Jestem plastykiem, który ukochał sobie technikę jakże trudną bo akwareli, którą często łączę z kredkami, ołówkiem, tuszem czy temperą. Swobodnie radzę sobie też w materii techniki zwanej pastelami."

Do mojego ulubionego rodzaju należy suchy pastel, gdzie używam głęboko nasyconych podkładów malarskich oraz intensywnych barw. Następną techniką, w której czuję się dobrze jest collage, który często stosuję w połączeniu z innymi formami artystycznej wypowiedzi. Natomiast posiadam moją własną technikę witrażową, która polega na wypełnianiu farbą wodną pól między nakreślonymi tuszem konturami. Obrazy malowane w tej technice wymagają niesamowitej precyzji i cierpliwości, ale efekt końcowy jest niezwykle zadowalający.

Tematyka moich prac zahacza o zróżnicowane treści. Znakomicie czuję się tworząc martwe natury ( np.: w technice suchego pastelu ), swobodnie maluję obiekty architektoniczne, zwierzęta, rośliny, a nader wszystko uwielbiam tematy dziecięce.

Zajmuję się tworzeniem ilustracji, malarstwa o przeznaczeniu naściennym, projektami znaków graficznych ( logotypy ), projektuję dekoracje do porcelany, ręcznie zdobię porcelanę, szkło oraz pochodne, projektuję oraz wykonuję dzianinę artystyczną.

WYSTAWY:

W moim dorobku artystycznym znajdują się min. ekspozycja prac malarskich o tematyce związanej z rodzinnym miastem Lublinem w Lubelskim Centrum Informacji Turystycznej LOIT na Starym Mieście. Nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich takich jak: wyróżnienie w konkursie "Projektuj z Włocławkiem" na projekt dekoracji do zestawu porcelanowego śniadaniowego. Nagroda w konkursie "Przemiany" zorganizowanym przez POLKOMTEL S.A. w związku z wystawą prac Pablo Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Projekt oraz ekspozycja prac malarskich zatytułowanych "Stolice Europy" dla Centrum Językowego BEST w Lublinie. I wreszcie prezentacja mojej twórczości dzięki takim mediom jak internet : własne konto w ARTSERWIS, SZTUKOWISKO, DIGART, a przede wszystkim na mojej autorskiej stronie www.korfanoart.eu.

HISTORIA WYKSZTAŁCENIA:

Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. W 1992 roku uzyskałam tytuł technika-plastyka o specjalności wystawiennictwo. Tematem mojej pracy dyplomowej były wstępnie ilustracje do tomu poezji Charles Baudelaire: "Kwiaty zła", ale w efekcie końcowym wykonałam projekt kalendarza na rok 1993, za który otrzymałam ocenę celującą.

KONTAKT
Agnieszka Korfanty
info@korfanoart.eu