Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / o nas

o nas

Witam serdecznie jeszcze raz! Skoro tu trafiłeś, to prawdopodobnie interesujesz się gazetkami parafialnymi lub poszukujesz informacji na temat prasy katolickiej w Polsce. Każdy ma jakieś swoje "dziwne hobby" dla mnie jest nim ta strona i zbieranie wiedzy na temat prasy parafialnej.

Kilka podstawowych informacji o serwisie:

  • Prowadzony jest - przynajmniej na razie - jednoosobowo.

  • Portal jest niedochodowy - mam nadzieję, że reklamy na nim zamieszczone będą w stanie pokryć koszty utrzymania strony, czyli koszt domeny i serwera.

  • Obecnie serwer udostępnia firma TOMP Tomasz Jakubowski - ale w miarę możliwości chcę przynajmniej w jakimś procencie płacić za korzystanie z niego.

  • Korzystanie z zasobów serwisu jest zupełnie nieodpłatne - również w częsci dostępnej tylko dla użytkowników.

  • Materiały merytoryczne zamieszczone na serwisie są: przedrukami (z pełnym podaniem źródła) lub informacjami nadesłanymi przez czytelników (publikowanymi za ich zgodą).

  • Materiały do wykorzystania w gazetkach parafialnych są udostępniane przez Redakcje mające do nich prawa autorskie. Każda z Redakcji może indywidualnie określić warunki korzystania z jej materiałów.

  • Katalog Prasy tworzony jest na bazie informacji zbieranych z różnych źródeł i nadsyłanych przez czytelników.