Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / e-booki

biblioteka e-booków

Ebooki, to po prostu elektroniczne książki (ang. electronic book = e-book). Są one odpowiednikami tradycyjnych książek wydanych na papierze, jednakże w odróżnieniu od nich, dostępne są w postaci specjalnie przygotowanych plików komputerowych. W e-booku płacisz jedynie za treść, dlatego ich cena jest taka atrakcyjna. Nie musisz kupować "w ciemno" - możesz ściągnąć najpierw darmowy fragment, zanim zadecydujesz o zakupie całej publikacji.

Wenus za kierownicą

Darmowy fragment eBooka, który można kupić w Wydawnictwie Złote Myśli

ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu

Poradnik dla młodych rodziców, którzy chcą aby ich dziecko odniosło sukces i było szczęśliwe w życiu. Dowiedz się jak ważne jest odpowiednie postępowanie w pierwszych latach życia swojego dziecka i jak pomóc mu w prawidłowym rozwoju.
autor: Jolanta Gajda

Edukacja >> ANGIELSKIE FORMUŁY KONWERSACYJNE

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację? To prawdopodobnie jedyny tego typu zbiór formuł konwersacyjnych w Polsce. Bardzo przydatne do nauki języka angielskiego.
autor: Paweł Wimmer

nauka angielskiego - angielskie słówka - okładka e-booka

Edukacja >> ANGIELSKIE SŁÓWKA

Skuteczna i sprawdzona metoda na szybką, łatwą i efektywną naukę obcego słownictwa + przykład jej zastosowania w praktycznej nauce 250 angielskich słów, zwrotów, wyrażeń w czasie krótszym niż 100 minut.
autor: Paweł Sygnowski

szybka nauka dla wtrwałych

Edukacja >> SZYBKA NAUKA DLA WYTRWAŁYCH

Poznaj skuteczne techniki pamięciowe, umożliwiające bezproblemowe zapamiętywanie wszystkiego czego potrzebujesz ułatwiając Ci pracę i naukę.
Autor: Paweł Sygnowski

e-book - psychologia sukcesu - bądź swoim najlepszym przyjacielem

Psychologia sukcesu >> BĄDŹ SWOIM NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM

autor: Krzysztof Dalber
Niezwykle motywująca do działania i pozytywna publikacja przeznaczona dla osób, które chcą odkryć tajemnicę osiągania sukcesu i powodzenia w każdej dziedzinie życia.

dekalog myślącego kierowcy - okładka eboka

Psychologia sukcesu >>DEKALOG MYŚLĄCEGO KIEROWCY

Jak nie dać się zabić na drodze i jak prowadzić samochód aby nie wyrządzić krzywdy innym... i jednocześnie nie jeździć jak ślimak.
autor: Ryszard Jakubowski

Jak zdać egzamin - okładka eboka

Psychologia sukcesu>> JAK ZDAĆ EGZAMIN?

Wiedza to nie wszystko aby być w stanie zdać każdy egzamin i wie o tym każdy. Liczy się jeszcze 'to coś', dzięki czemu egzaminator będzie do nas odpowiednio nastawiony. Poznaj metody i sztuczki, aby bezstresowo zdawać każdy egzamin!
autor: Paweł Sygnowski

Psychologiczne przygotowanie do matury - okładka eBooka

Psychologia sukcesu >> PSYCHOLOGICZNE PRZYGOTOWANIE DO MATURY

Jak przygotować się do matury, tak aby można ją było zdać bez żadnych problemów? Poznaj skuteczne techniki, dzięki którym zdanie matury to będzie dla Ciebie pestka.
AUTOR: Diana Baranowska

Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji - okładka eBooka

Psychologia sukcesu >> PSYCHOLOGIA WYWIERANIA WPŁYWU I PSYCHOMANIPULACJI

Nie daj sobą manipulować i dowiedz się w jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony. Bądź panem swojego losu.
autor: Andrzej Stefańczyk

Psychologia sukcesu >> ODRODZENIE FENIKSA

autor: Nikodem Marszałek
Poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma. Tylko i wyłącznie dla tych, którzy dążą do sukcesu.

przepisy, książka kucharska, Gotowanie jest proste

Różne >> GOTOWANIE JEST PROSTE

Kto jeszcze chciałby nauczyć się gotować szybko, prosto i niezwykle smacznie? Wyłącznie sprawdzone przepisy kulinarne!
Daj mi 5 minut, a pokażę Ci jak wykorzustując moje przepisy kulinarne:

  • nigdy więcej nie popełniać błędów w kuchni;

  • skończyć z brakiem pomysłów kulinarnych;

  • urozmaicić jadłospis o potrawy proste, szybkie i smaczne.

autor: Grzegorz Ostrowski

Oskar i reszta

Różne >> OSKAR I RESZTA

autor: Ewa Pałczyńska Winek
Niesamowicie zabawne opowiadania, często zakończone jeszcze śmieszniejszymi pointami. Wciągają bez granic!
"Jeśli znasz "Przygody Mikołajka" to opowiadania "Oskar i reszta" rozbawią Cię do łez!"

przyprawy do każdej potrawy

Różne >> PRZYPRAWY DO KAŻDEJ POTRAWY

Wypróbuj nowe, oryginalne oraz tradycyjne i sprawdzone smaki w Twojej kuchni, aby zadziwić swoich gości. Sekret jak zwykle tkwi w szczegółach i odpowiednim doborze przypraw!
autor: Anna Popis-Witkowska

jak znaleźć dobrego pracownika - idealny pracownik

Twoja firma >> IDEALNY PRACOWNIK

Poznaj tajemnice skutecznej i efektywnej rekrutacji w małych i średnich firmach. Dowiedz się w jaki sposób zatrudnić lojalnego pracownika, który będzie zwiększał zysk i przyczyniał się do rozwoju Twojej firmy.
autor: Miłosz Młynarz