Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / e-booki / Psychologia sukcesu >> PSYCHOLOGIA WYWIERANIA WPŁYWU I PSYCHOMANIPULACJI

Psychologia sukcesu >> PSYCHOLOGIA WYWIERANIA WPŁYWU I PSYCHOMANIPULACJI

Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji - okładka eBooka

Nie daj sobą manipulować i dowiedz się w jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony. Bądź panem swojego losu.
autor: Andrzej Stefańczyk

W jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony?

Nie da się ukryć, że psychologia społeczna zwłaszcza ta której przedmiotem zainteresowania jest wywieranie wpływu na innych, jest jedną z najbardziej przydatnych w życiu dziedzin wiedzy.

Nie chodzi tu jednak tylko o to jak potężnym narzędziem oddziaływania jest ta wiedza, nie chodzi o skuteczny kontakt, ani o to, że ktoś zrobi to czego od niego oczekujemy. Tu chodzi o coś znacznie cenniejszego.

Ta wiedza pozwoli Ci powiedzieć sobie: "Teraz nareszcie rozumiem. Rozumiem dlaczego niektórym wszystko przychodzi tak łatwo. Rozumiem dlaczego kupiłem to czego nie chciałem. Rozumiem dlaczego zgodziłem się z poglądem, który tak na prawdę nie miał sensu. Rozumiem dlaczego pozwoliłem innym decydować o sobie".

------------------------
"Ostrzegam, że nabycie takiej wiedzy pociąga za sobą pewne konsekwencje. Znika bowiem błoga nieświadomość i naiwność. Prawda potrafi być okrutna. Lepiej jednak wiedzieć, że ktoś nami manipuluje niż nieświadomie podlegać jego woli." - Andrzej Stefańczyk, autor publikacji
-----------------------

Nie daj sobą manipulować. Niech hasło wywieranie wpływu przestanie być Ci obce. Niech pracuje na Twoją korzyść (albo na Twój sukces)

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że manipulacja jest obecna prawie wszędzie. Czy potrafisz jednak zachować się i reagować na nią odpowiednio? Wiesz jak wykorzystać perswazję i wywieranie wpływu tak aby pracowały dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie?

Na początek wystarczy, że powiesz sobie: "Teraz moja kolej. Moja kolej na działanie. Moja kolej na odniesienie sukcesu i przekonanie innych do moich poglądów. Nie pozwolę już nikomu na manipulowanie sobą a nawet jeżeli pozwolę, to z pełną świadomością tego co się dzieje."

Zobacz czego nauczysz się dzięki publikacji"Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji" :

  • Zrozumiesz w jaki sposób można nakłonić innych do podjęcia lub zmiany jakiejś decyzji

  • Zrozumiesz w jaki sposób można wpływać na emocje innych ludzi skłaniające ich do określonego zachowania

  • Poznasz własne słabości oraz cechy osobowości, które mogą sprawić, że będzie bardziej lub mniej podatny na sugestię innych

  • Zrozumiesz istotę komunikacji międzyludzkiej i wpływ poszczególnych jej składników na proces wywierania wpływu na innych ludzi

  • Poznasz mechanizmy obrony psychiki, które pojawiają się w momencie gdy inni starają się wpływać na nasze zachowanie

Możesz Zamówić już teraz eBooka pt. Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji

lub pobrać darmowy fragment tego eBooka: