Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / współpraca / Dom Wydawniczy Rafael

Dom Wydawniczy Rafael

Dom Wydawniczy Rafael w ramach akcji DZIELMY SIĘ SIĘ SŁOWEM oferuje materiały do gazetek parafialnych.

Akcja DZIELMY SIĘ SŁOWEM jest inicjatywą DOMU WYDAWNICZEGO "RAFAEL" z Krakowa. Ma na celu promowanie treści religijnych i przyczynianie się do wzrostu czytelnictwa wartościowych publikacji.

W ramach akcji raz w miesiącu wysyłamy bezpłatny serwis zawierający m.in. komentarze biblijne i liturgiczne, wywiady ze znanymi ludźmi Kościoła, reportaże z życia parafii za granicą, opowiadania dla dzieci oraz materiał ilustracyjny. W zamian za otrzymany materiał oczekujemy wsparcia czytelnictwa literatury religijnej.

Proponujemy, aby Państwo część swoich łamów (1/4 strony w przypadku gazet do 4 stron objętości i 1/2 strony w przypadku gazet powyżej 4 stron objętości) przeznaczyli na zamieszczenie przygotowanej przez nas informacji o książkach religijnych różnych wydawnictw oraz o możliwości ich nabycia.

Warunkiem współpracy jest podpisanie porozumienia.

Zainteresowani mogą się kontaktować: bozena@gloria24.pl
tel. +48 12 418 76 40 lub www.gloria24.pl

druk porozumienia redakcji gazetki parafialnej z wydawnictwem

porozumienie.pdf 34,84 kB

małżeństwa niesakramentalne

Gdy żyjesz w związku niesakramentalnym

Czy kościół ma cokolwiek do zaoferowania małżeństwom niesakramentalnym?

Księga 100 wielkich cudów

Księga 100 wielkich cudów

"Najcudowniejsza" książka roku w której przedstawiamy cuda dokonane przez samego Chrystusa, cuda uczynione przez Boga za pośrednictwem apostołów i najpopularniejszych świętych, jak i te, dzięki którym na ołtarze wyniesieni zostali współcześni święci, także ci mniej znani szerokiemu gronu.