Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Kursy, warsztaty dziennikarskie - informacje nadsyłane przez organizatorów.

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Najnowsze zasady pisowni słownictwa religijnego w praktyce zawodowej redaktorów i korektorów językowych oraz dziennikarzy

29 października 2012 r.
Wydawnictwo SALWATOR zaprasza do udziału w szkoleniu (płatnym): Najnowsze zasady pisowni słownictwa religijnego w praktyce zawodowej redaktorów i korektorów językowych oraz dziennikarzy 6 listopada br. w godzinach 9.30-17.00, w Krakowie.

Warsztaty dla mediów lokalnych oraz bezpłatny Warsztat Dziennikarski

18 kwietnia 2012 r.

Collegium Civitas organizuje bezpłatny, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego kurs Dziennikarstwo Lokalne – warsztaty dla mediów lokalnych oraz bezpłatny Warsztat Dziennikarski. Więcej informacji można znaleźć na stronach: Warsztat Dziennikarski oraz Dziennikarstwo Lokalne.

Warsztaty dziennikarskie w Ślesinie

23 sierpnia 2011 r.

Z wielką serdecznością zapraszamy na kolejne warsztaty dziennikarskie SPL, które tym razem odbędą się w Ślesinie (20 km od Konina) nad Jeziorem Ślesińskim w ośrodku Termy Ślesińskie sp. z o.o. w dniach 30 IX – 2 X br. W załączeniu przesyłam zaproszenie oraz kartę udziału.

Kurs redaktora lokalnej prasy parafialnej

5 maja 2011 r.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na KURS REDAKTORA LOKALNEJ PRASY PARAFIALNEJ. Czas trwania maj-czerwiec 2011, termin składania podań - do 16 maja. W programie kursu:

  • organizacja pracy redakcji;
  • gatunki dziennikarskie połączone z warsztatami prasowymi;
  • źródła informacji dla dziennikarzy;
  • stylistyka i kultura języka;
  • skład komputerowy;
  • prawo prasowe i autorskie;
  • etyka zawodowa.

kurs dla redaktoróW lokalnej prasy parafialnej

24 sierpnia 2010 r.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Mediów w Toruniu zaprasza na kursy dla redaktorów lokalnej prasy parafialnej. Pierwszy odbędzie się w terminach 18-19. września i 2-3. października 2010 r. w gmachu Uczelni. Termin zgłoszeń: do 10 września, koszt uczestnictwa 300 zł.

Warsztaty wydawniczo-dziennikarskie

17 listopada 2009 r.
Firma SPROG Romana Zygmunt i Parafia Zmartwychwstania Pańskiego Poznań-Wilda zapraszają na warsztaty wydawniczo-dziennikarskie dla osób zainteresowanych tworzeniem pism parafialnych. Warsztaty odbywają się w dwóch edycjach: dla początkujących (start 21.11.2009) i dla zaawansowanych (start 28.11.2009). Udział w warsztatach jest odpłatny.