Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Warsztaty dziennikarskie / Kurs redaktora lokalnej prasy parafialnej

Kurs redaktora lokalnej prasy parafialnej

5 maja 2011 r.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na KURS REDAKTORA LOKALNEJ PRASY PARAFIALNEJ. Czas trwania maj-czerwiec 2011, termin składania podań - do 16 maja. W programie kursu:

  • organizacja pracy redakcji;
  • gatunki dziennikarskie połączone z warsztatami prasowymi;
  • źródła informacji dla dziennikarzy;
  • stylistyka i kultura języka;
  • skład komputerowy;
  • prawo prasowe i autorskie;
  • etyka zawodowa.

Więcej informacji: podyplomowe@wsksim.edu.pl tel. +48 56 610 71 20

Poniżej list z Uczelni jaki otrzymałam wraz z tą informacją:

-----

W związku z pojawiającymi się pytaniami o szkolenia dla redaktorów prasy katolickiej, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, postanowiła odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Mając doświadczenie w kształceniu dziennikarzy na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych, tym razem proponujemy kursy dla redaktorów lokalnej prasy parafialnej. Drugi już taki kurs rozpocznie się w drugiej połowie maja w gmachu naszej Uczelni w Toruniu. Pierwszy odbył się jesienią 2010 roku. W załączeniu przekazujemy szczegółowe informacje.

Korzystając z okazji dziękujemy za Państwa troskę o młodych ludzi i życzliwe spojrzenie na naszą Uczelnię. Wiemy, że na łamach Państwa gazetek i na stronach internetowych parafii wielokrotnie pojawiają się informacje o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. To dla nas bardzo ważne, że Uczelnia, która w tym roku weszła w jubileuszowy 10-ty rok akademicki, znalazła uznanie w katolickich kręgach, tak bardzo zatroskanych o rozwój i wychowanie młodego człowieka.

Zainteresowanych materiałami o Uczelni zachęcamy do kontaktu mailowego: warsztatyprasowe@wp.pl lub do korzystania z materiałów zawartych na stronie Uczelni www.wsksim.edu.pl

Z poważaniem

Katarzyna Cegielska, dyrektor ds. admin. WSKSiM

Kurs redaktora prasy parafialnej