Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.Konkursy

W tym dziale zamieszczamy informacje o konkursach tematycznie związanych z naszym serwisem.

dla Redakcji - możliwość wylosowania książek SIW Znak

12 kwietnia 2012 r.
Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK wydał ostatnio dwie książki: "Mój brat papież" - autorstwa Georga Ratzingera i "Siostra Faustyna Kowalska - poznaj jej drogę do świętości" biografię napisaną przez Ewę K. Czaczkowską. Materiały promujące obie książki m.in. wywiad z Georgoiem Ratzingerem i wywiad z autorką książki o Św. Faustynie można pobrać w dziale Materiały.
Wśród wszystkich redakcji, które wykorzystają te materiały i prześlą do końca kwietnia informację o ich wykorzystaniu wraz z egzemplarzem gazetki na adres: Jakub Kuza, Biuro Prasowe, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, ul. Kościuszki 37, 30-105 Kraków) zostanie rozlosowanych 5 egzemplarzy jednej i drugiej książki.

II edycja Konkursu "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka"

15 grudnia 2011 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji Konkursu "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka" organizowanym przez:
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW DZIENNIKARSTWA UPJPII
DZIENNIKARSKIE KOŁO NAUKOWE UPJPII
KOŁO MŁODYCH ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO SDP
Nagroda przydzielana jest w dwóch kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku i Inicjatywa Roku.
Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 01.02.2012

Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski"

19 września 2011 r.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski". Konkurs to atrakcyjny pomysł na historyczno-dziennikarski projekt edukacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjanych.

KONKURS! Szopka w kadrze

22 grudnia 2009 r.
Bożonarodzeniowy Konkurs portalu "Opoka"
Niemal 200 nagród czeka na laureatów i uczestników konkursu - "MMS-owa Szopka 2009", zorganizowanego przez katolicki portal www.opoka.org.pl i sieć komórkową "Plus". Nagroda główna to 2 bilety na dowolną pielgrzymkę zagraniczną, ufundowane przez bydgoskie biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Arcus".

Konkurs dziennikarski

7 kwietnia 2009
Zapraszamy do udziału w IX Konkursie Stowarzyszenia Prasy Lokalnej na najlepszą publikację prasową roku 2008 pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Piotra Florka.
Konkurs adresowany jest do dziennikarzy prasy lokalnej i sublokalnej z całej Polski. Tegoroczna edycja ma trochę zmieniony regulamin. Prace można zgłaszać tylko w czterech kategoriach: reportaż, felieton, wywiad, artykuł publicystyczny. Na zgłoszenia oczekujemy do 30 maja br.

konkurs Vole Papale

Zostań papieskim reporterem - konkurs Volo Papale!

25 marca 2009 r.
Reportaż, prezentacja multimedialna, materiał filmowy lub dźwiękowy - to kategorie w jakich uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać prace do konkursu dziennikarskiego "Volo Papale" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w związku z I pielgrzymką Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Do wygrania notebook oraz cyfrowe aparaty fotograficzne.

Konkurs Lokal Press Photo

LOCAL PRESS PHOTO 2009

25 marca 2009 r.
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Izba Wydawców Prasy zapraszają do udziału w IV edycji konkursu "Local Press Photo 2009", realizowanego pod patronatem Polskiej Agencji Prasowej i Związku Polskich Artystów Fotografików. Konkurs jest adresowany do fotoreporterów zatrudnionych w prasie lokalnej i parafialnej, wydawanej na terenie Polski lub współpracujących z nią. Zgłoszenia do konkursu należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2009.

Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? - konkurs na najciekawszą gazetkę parafialną!

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Partner Targów Firma OKI serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą gazetkę parafialną!

Konkurs Chrześcijańskich Witryn Internetowych

W imieniu Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku mamy zaszczyt zaprosić szanownych internautów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora, który organizowany jest w ramach targów KOŚCIOŁY 2007.