Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Konkursy / Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski"

Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski"

19 września 2011 r.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski". Konkurs to atrakcyjny pomysł na historyczno-dziennikarski projekt edukacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjanych.

więcej informacji...

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Pragnę serdecznie zachęcić Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski". Konkurs wpisuje się w czas wyjątkowy dla naszej Ojczyzny. W tym roku z wdzięcznością przeżywamy dar beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Rok 2011 to także 140 rocznica narodzin dla nieba naszego rodaka - Edmunda Bojanowskiego. Został on wyniesiony do chwały ołtarzy właśnie przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas mszy beatyfikacyjnej 13 czerwca 1999 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie Jan Paweł II przedstawił bł. Edmunda jako apostoła miłosierdzia, który swoje liczne talenty wykorzystał dla dobra Kościoła, narodu i potrzebujących pomocy. Z pewnością warto dowiedzieć się dlaczego Ojciec Święty postawił nam tego człowieka za wzór mądrej działalności społecznej, oświatowej i charytatywnej. Warto również odkrywać ślady, jakie pozostały po bł. Edmundzie w naszych polskich miastach, wioskach, w naszej ojczystej historii, religijności i kulturze. Mam nadzieję, że konkurs przybliży wam postać tego niezwykłego człowieka i bardziej zainteresujecie się jego bogatym duchowo, aktywnym życiem oraz dziedzictwem Błogosławionego, które po dziś dzień jest w waszych środowiskach obecne i wciąż potrzebne.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Moi Drodzy!

Zastanawiałem się, jak zachęcić Was do udziału w konkursie. Zadałem więc sobie pytanie; co zachęciłoby mnie samego? W moim przypadku odpowiedź jest prosta. Od lat Święci, Błogosławieni, Kandydaci na ołtarze odgrywają w moim życiu znacząca rolę, wręcz są moimi przewodnikami. Jestem przekonany, że na każdym etapie mojego życia ktoś z góry mi pomagał. Życiorysy Świętych, Błogosławionych, Sług Bożych niejednokrotnie były i są dla mnie wskazówkami, stają się drogą w rozwiązywaniu wielu problemów zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. Zachęcam Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym: "Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski" jako formy poszukiwania w sobie takich cech charakteru, cnót, talentów, umiejętności i uzdolnień, które będą Was prowadziły do czystości, a więc w pewnym sensie będą Was uświęcały. Czy możecie zostać Świętymi? Czy aktor może być Święty? Wierzę, że tak. Niech udział w tym konkursie będzie dla Was drogą nie tylko do budowania Waszej wiary, ale także potwierdzeniem niepodważalnej prawdy wiary w Świętych obcowanie. Życzę powodzenia.

Z pozdrowieniami
Radosław Pazura

Drodzy Uczniowie,

Zapraszam Was do fascynującej podróży śladami bł. Edmunda Bojanowskiego. Zapraszam Was do odkrywania czasów, w jakich przyszło mu żyć: niezwykłego XIX wieku i podzielonej rozbiorami Polski, która straciła niepodległość. To epoka zarazem nam bliska i daleka. Na pewno odkryjecie w niej wiele nieistniejących dzisiaj zdarzeń i sytuacji. Mam jednak nadzieję, że znajdziecie w epoce Bojanowskiego zaskakująco wiele okoliczności, emocji i dylematów, które pozostają aktualne do dziś. Być może w losach Błogosławionego doszukacie się pytań i odpowiedzi, jakie stawiacie sobie dzisiaj. Bo historia to nie tylko fakty i daty - to rzeczywistość taka sama jak nasza, tylko już miniona. Czy historia jest nauczycielką życia? W przypadku bł. Edmunda Bojanowskiego jest wręcz nauczycielką życia świętego.

dr Patryk Pleskot
Instytut Pamięci Narodowej

Terminarz konkursu

do 15 października 2011 r. - przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

do końca listopada 2011 r. - nadsyłanie prac konkursowych

grudzień 2011 r. - gala finałowa konkursu

Informacje

Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować na adres i numer koordynatora konkursu, siostry Joanny Wiśniewskiej: s.joanna.am@gmail.com - tel. 606 58 16 69