Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Konkursy / LOCAL PRESS PHOTO 2009

LOCAL PRESS PHOTO 2009

Konkurs Lokal Press Photo

25 marca 2009 r.
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Izba Wydawców Prasy zapraszają do udziału w IV edycji konkursu "Local Press Photo 2009", realizowanego pod patronatem Polskiej Agencji Prasowej i Związku Polskich Artystów Fotografików. Konkurs jest adresowany do fotoreporterów zatrudnionych w prasie lokalnej i parafialnej, wydawanej na terenie Polski lub współpracujących z nią. Zgłoszenia do konkursu należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2009.

Od 2006 roku Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki organizuje konkurs fotograficzny Local Press Photo. Adresatami są fotoreporterzy prasy lokalnej i parafialnej oraz osoby z nią współpracujące.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Izba Wydawców Prasy zapraszają do udziału w IV edycji konkursu "Local Press Photo 2009", realizowanego pod patronatem Polskiej Agencji Prasowej i Związku Polskich Artystów Fotografików.

Konkurs jest adresowany do fotoreporterów zatrudnionych w prasie lokalnej i parafialnej, wydawanej na terenie Polski lub współpracujących z nią.

W niniejszym konkursie przez prasę lokalną i parafialną rozumie się gazety i czasopisma niskonakładowe, ukazujące się na terenie Polski, obejmujące swym zasięgiem obszar dzielnicy, wsi, gminy, miasta, powiatu czy kilku powiatów, jak również parafii czy kilku parafii i takie; w których podejmowane są treści o charakterze lokalnym, adresowane do lokalnych odbiorców.

Na konkurs można zgłaszać fotografie prasowe opublikowane w prasie lokalnej lub parafialnej w 2008 roku, przedstawiające szeroko rozumiane życie społeczności lokalnych, o tematyce mieszczącej się w następujących kategoriach:

I. Życie codzienne społeczności lokalnych;
II. Lokalne wydarzenie polityczne;
III. Lokalna kultura, sztuka i tradycja;
IV. Lokalne życie religijne;
V. Sport lokalny.

Ponadto można zgłosić zdjęcia w dwu dodatkowych kategoriach:

VI. Fotoreportaż (czyli cykl nie więcej niż 10 zdjęć powiązanych ze sobą tematycznie, które traktowane będą jako jedna praca) - opublikowany w prasie lokalnej lub parafialnej w 2008 roku;
VII. Zdjęcia przygotowane do publikacji w prasie lokalnej lub parafialnej w 2008 roku, ale nieopublikowane (nie więcej niż 10).

Więcej informacji o Konkursie na stronie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki