Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Konkursy / II edycja Konkursu "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka"

II edycja Konkursu "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka"

15 grudnia 2011 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji Konkursu "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka" organizowanym przez:
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW DZIENNIKARSTWA UPJPII
DZIENNIKARSKIE KOŁO NAUKOWE UPJPII
KOŁO MŁODYCH ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO SDP
Nagroda przydzielana jest w dwóch kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku i Inicjatywa Roku.
Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 01.02.2012

Szanowni Państwo,
Przekazujemy informację o Konkursie "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka" organizowanym przez:
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW DZIENNIKARSTWA UPJPII
DZIENNIKARSKIE KOŁO NAUKOWE UPJPII
KOŁO MŁODYCH ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO SDP
z prośbą o wzięcie udziału w zgłaszaniu kandydatur do nagrody.
Patronem Konkursu jest zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego rocznika dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, człowiek o niepospolitych zdolnościach i wielkim sercu, wspaniały przyjaciel i świetny kolega, któremu nie było dane za życia zadebiutować w świecie mediów i spełnić swoje wielkie marzenia dziennikarskie.
Nagrodą w Konkursie jest kwota pieniężna, rozdzielana na dwie kategorie:
a. Debiut Publicystyczny Roku
b. Inicjatywa Roku
Nagroda w kategorii a. przyznawana jest za debiutancki utwór dziennikarski, cechujący się wysokimi walorami dziennikarskimi i rzetelnością w połączeniu ze świeżością spojrzenia. Nagroda w kategorii b. przyznawana jest za oryginalne i nowatorskie rozwiązanie lub działanie dziennikarskie.
Oto niektóre warunki zawarte w regulaminie Konkursu (w załączniku):
W Konkursie w wymienionych kategoriach rozpatrywane będą osoby studiujące lub które ukończyły studia nie wcześniej, niż rok przed zgłoszeniem do konkursu (niemające dłużej niż rok statusu dziennikarza lub statusu redaktora w rozumieniu Art. 7 Ustawy Prawo Prasowe z dnia 26 stycznia 1984 roku z późniejszymi zmianami).
Laureatem konkursu może zostać osoba, która w roku konkursowym nie ukończyła 28 roku życia.
Laureatem konkursu w kategorii Inicjatywa Roku może zostać także grupa osób (niebędąca dłużej niż rok redakcją w rozumieniu Art. 7 Ustawy Prawo Prasowe z dnia 26 stycznia 1984 roku z późniejszymi zmianami).
Nagrody mogą zostać przyznane za osiągnięcia dokonane w roku objętym Konkursem (w tym wypadku w roku 2011).
W Konkursie nie mogą wziąć udziału członkowie Kapituły Konkursowej, a także członkowie ich najbliższej rodziny.
Zgłoszenia kandydatów do nagród w konkursie przyjmowane są wraz z uzasadnieniem na piśmie od redakcji mediów małopolskich, od członków Stowarzyszenia, członków Zarządu Koła, członków Koła Młodych Oddziału SDP oraz członków Kapituły Konkursowej w siedzibie Organizatora lub listownie w terminie do 1 lutego 2012 roku.
Kapitułę Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka tworzą:
Ze strony Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Oddział Krakowski: Andrzej Stawiarski, Krzysztof Gurba, ze strony Stowarzyszenia Absolwentów Dziennikarstwa UPJPII: Marta Łysek, Róża Barańska, ze strony Dziennikarskiego Koła Naukowego UPJPII: Dawid Kaczmarczyk, Miłosz Kluba, ze strony grona najbliższych znajomych Patrona: Sylwia Noskowicz, Mateusz Maciejczyk, a także dotychczasowi laureaci konkursu: Anna Modzelewska i Marcin Kwaśny.
Bardzo prosimy o zgłoszenia w imieniu Państwa redakcji pod adresem mailowym: krzysztof.gurba@gmail.com lub na piśmie pod adresem: 31-002 Kraków, ul. Kanonicza 9, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
Z wyrazami szacunku i zachęty do wzięcia udziału w zgłoszeniach, w imieniu członków Kapituły,
Krzysztof Gurba