Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Warsztaty dziennikarskie / Warsztaty dla mediów lokalnych oraz bezpłatny Warsztat Dziennikarski

Warsztaty dla mediów lokalnych oraz bezpłatny Warsztat Dziennikarski

18 kwietnia 2012 r.

Collegium Civitas organizuje bezpłatny, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego kurs Dziennikarstwo Lokalne – warsztaty dla mediów lokalnych oraz bezpłatny Warsztat Dziennikarski. Więcej informacji można znaleźć na stronach: Warsztat Dziennikarski oraz Dziennikarstwo Lokalne.

Dziennikarstwo lokalne. Warsztaty dla mediów lokalnych

BEZPŁATNY Kurs współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kurs pozwoli na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:

  • funkcjonowania mediów lokalnych oraz ogólnopolskich
  • funkcjonowania portali informacyjnych
  • przepisów prawa prasowego i orzecznictwa sądów w sprawach dotyczących dziennikarzy
  • zasad etyki dziennikarskiej
  • skutecznego i efektywnego komunikowania
  • specyfiki funkcjonowania samorządu w Polsce
  • polityki informacyjnej samorządów

Kurs skierowany jest do:

  • dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych
  • rzeczników prasowych jednostek samorządu terytorialnego
  • pracowników biur prasowych

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest:
złożenie kompletu dokumentów oraz pozytywna opinia komisji rekrutacyjnej na podstawie przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych. Więcej informacji Dziennikarstwo Lokalnepobierz informacje

---------------------

Warsztat dziennikarski - edycja VIII, IX i X warsztatu umiejętności społecznych

Warsztat umiejętności społecznych współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zajęcia skierowane są do uczniów klas II i III szkół ponadgimnazjalnych.
Zajęcia pozwolą na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:
- pisania artykułów prasowych
- przeprowadzania wywiadów
- funkcjonowania mediów prasowych i internetowych
- skutecznego i efektywnego komunikowania
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest przyjęcie na warsztat - o przyjęciu zadecyduje złożenie kompletu dokumentów oraz pozytywna opinia komisji rekrutacyjnej na podstawie oceny złożonej ankiety osobowej.

więcej informacji Warsztat Dziennikarski

pobierz informacje