Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wydarzenia / VI Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2013: Wyprzedzić zmianę

VI Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2013: Wyprzedzić zmianę

29 kwietnia 2013 r.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na VI Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2013, które w całości będą poświęcone zmianom: w mediach i w polityce, w relacjach polsko-niemieckich i w Unii Europejskiej. Tegoroczny temat naszego wydarzenia to: „Wyprzedzić zmianę – Polska i Niemcy 2013”.

Po raz pierwszy podczas Dni Mediów odbędą się także warsztaty dziennikarskie. Sądzimy, że szczególnie może zaciekawić Państwa warsztat W co wierzycie? Czego dowiadujemy się z mediów o religii i Kościele w sąsiednim kraju. W dobie dominacji rozrywki i szybkiej informacji tematyka religijna stanowi niewątpliwe wyzwanie dla mediów. Jak media publiczne i komercyjne informują o sprawach religii i Kościoła w sąsiednim kraju? Czy interesują nas doniesienia medialne na ten temat? Czy w mediach pojawiają się informacje o wielostronnej współpracy Kościołów w Niemczech i w Polsce? Czy media relacjonują wydarzenia np. religijne z sąsiedniego kraju? A może informują o wspólnych inicjatywach religijnych? Jakie może mieć/ma to przełożenie na wzajemne poznawanie się Polaków i Niemców, na zrastanie się społeczeństw obu krajów?

Rejestrować można się od 22 kwietnia do 26 maja 2013 r. na stronie: https://rejestracja.dnimediow.org/

Z aktualnym programem mogą Państwo zapoznać się na stronie Dni Mediów: http://www.dnimediow.org/c241,program_dni_medi_w_2013.html.

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia!

Organizatorzy Polsko-Niemieckich Dni Mediów 2013