Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wydarzenia / Konferencja naukowa „Rola prasy lokalnej...

Konferencja naukowa „Rola prasy lokalnej w budowaniu Małych Wspólnot Krakowa na przykładzie prasy dzielnicowej i parafialnej”

6 października 2012 r.

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Krakowie zaprasza na Konferencję naukową pt. „Rola prasy lokalnej w budowaniu Małych Wspólnot Krakowa na przykładzie prasy dzielnicowej i parafialnej” Pod patronatem Bogusława Kośmidera, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

Kraków, 12 październik 2012 Sala Obrad Rady Miasta Krakowa Plac Wszystkich Świętych 3/4

Program konferencji :

Godz. 14.00:

 • Powitania – mgr Monika Żarnowska, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
 • Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta KrakowaStanisław Rachwał, Radny Miasta Krakowa
 • Wprowadzenie w tematykę

Godz. 14.30-15.00:

Dr Zbigniew Bajka (Uniwersytet Jagielloński, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej), Prasa lokalna w obliczu przemian świata mediów

Godz. 15.00-15.30:

Dr Jan Franczyk (Akademia Ignatianum), Prasa lokalna teraźniejszość i przyszłość

Godz. 15.30-16.00:

Ks. dr Mariusz Kuciński (Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy), Prasa parafialna jako przykład prasy lokalnej i sublokalnej oraz jej znaczenie w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Godz. 16.00-16.20 Przerwa na kawę

Godz. 16.20-17.40

Panel dyskusyjny nt. prasy dzielnicowej i parafialnej:

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Św. – Na Górce
 • Parafia NMB z Lourdes – Z Życia Parafii
 • Dzielnica II Grzegórzki – Dzielnica II
 • Parafia Św. Stanisława BM – Dąbianin
 • Parafia Miłosierdzia Bożego – Na Skale
 • Dzielnica VII Zwierzyniec – Kurier Zwierzyniecki
 • Parafia MB Królowej Polski – Głos Arki Pana
 • Dzielnica XIII Pogórze – Głos Pogórza
 • Dzielnica XVI Bieńczyce – Kurier Bieńczycki

Godz. 17.40 Podsumowanie konferencji

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa prasy Dzielnic Krakowa i prasy wybranych parafii krakowskich.

KOMITET ORGANIZACYJNY:

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, Wydział Zamiejscowy w Krakowie

 • Ks. dr Jarosław Grabowski
 • Mgr Marcin Moskwa
 • Mgr Kacper Rosa
 • Mgr Iwona Boruszkowska
 • Stanisław Rachwał, Radny Miasta Krakowa
 • Zespół Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Krakowie
 • Kancelaria Rady Miasta Krakowa i Dzielnic Krakowa