Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wydarzenia / 32. Maraton Warszawski

32. Maraton Warszawski

13 września 2010 r.

26 września ulicami Warszawy, już po raz 32, pobiegną maratończycy. O godzinie 8.40 i 30 sekund rozpocznie się jedna z najbardziej widowiskowa rywalizacja w historii polskich biegów ulicznych - wyścig o Volvo S60. W rytm muzyki Chopina, wzdłuż najpięknieszych zabytków i dwóch brzegów Wisły - pobiegnie 4 tysiące zawodników. Podczas imprezy będzie pomagać ponad 800 wolontariuszy.

Termin: 26 września
Miejsce startu i mety: Plac Zamkowy
Start: kobiety-faworytki startują o godz. 8.40 30 sekund
Start 32. Maratonu Warszawskiego: godz. 9.00
Trasa: 42,195 km
Trasa maratonu dostępna jest na stronie http://www.maratonwarszawski.com/node/22305

Wyścig o Volvo S60 - 26 września punktualnie o godz. 8, 40 minut i 30 sekund rozpocznie się jedna z najbardziej widowiskowych rywalizacji w historii polskich biegów ulicznych.Dokładnie o tej porze na trasę 32. Maratonu Warszawskiego wyruszą najlepsze zawodniczki uczestniczące w imprezie. Dziewiętnaście i pół minuty później – punktualnie o godz. 9:00 – rozpoczną bieg pozostali uczestnicy maratonu. Wśród nich – najlepsi, zaproszeni do biegu mężczyźni, którzy będą mieli 42 kilometry i 195 metrów na to, by dogonić uciekające przed nimi kobiety. Stawką rywalizacji będzie niezwykła nagroda – samochód Volvo S60. Zdobędzie go ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety maratonu na Placu Zamkowym.

Bijemy rekord Guinessa
32. Maraton Warszawski to także wielka akcja charytatywna. Każdy jego uczestnik biegnąc bedzie mógł jednocześnie zbierać pieniądze na cele charytatywne, za pośrednictwem serwisu DoMore.pl.
Najbardziej spektakularnym akcentem akcji będzie próba pobicia rekordu maratonu londyńskiego. W kwietniu tego roku bieg maratoński w stolicy Wielkiej Brytanii ukończyła największa w historii grupa biegaczy połączonych ze sobą liną. Ta „najdłuższa maratońska gąsienica” liczyła 34 zawodników i została oficjalnie odnotowana w Księdze Rekordów Guinessa. Chcemy spróbować pobić ten rekord i zbudować „gąsienicę” składającą się z co najmniej 35 osób. środki zebrane dzięki akcji pomogą m.in. małej Nikolce, która cierpi z powodu zaniku mięśni. W tej chwili mamy już prawie 40 uczestników.
Więcej informacji: http://www.maratonwarszawski.com/node/23037

Imprezy towarzyszące
W dniach 23-25 września na terenie klubu sportowego Warszawianka będzie funkcjonowało Miasteczko Maratońskie. W jego ramach zorganizowano:
- Targi Sport&Fitness - sobota, godz. 12-20.
- II Igrzyska Mokotowskie (zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży) - sobota, godz. 12-18.
- Seminaria biegowe - sobota, godz. 12-20.

Kontakt
Magda Skrocka
tel. 0-510-281-438
e-mail: magda.skrocka@maratonwarszawski.com