Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.



strona główna / aktualności / Wydarzenia / XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

14 września 2012 r.

Sportowa rywalizacja salezjańska w Rumi

Po raz pierwszy w Rumi odbędzie się wspaniała, ogólnopolska impreza sportowa. Rumscy salezjanie będą bowiem gospodarzami wrześniowych igrzysk młodzieży salezjańskiej z całej Polski. W drugiej dekadzie tego miesiąca, w dniach 14 - 16 września 2012 roku w Gdańsku i Rumi odbędą się
XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. W czterech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce i tenisie stołowym, zmierzy się blisko 1000 młodych ludzi z całej Polski.

Uroczyste otwarcie Igrzysk odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w piątek 14 września br. Wszyscy uczestnicy spotkają się pod „Złota Bramą” w Gdańsku o godz. 16.30. Stąd – o godz. 17 – rozpocznie się przemarsz do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Po dotarciu do budynku filharmonii, odbędzie się uroczystość rozpoczęcia XX Ogólnopolskich Igrzysk Salezjańskich, którą zaplanowano na godz. 18.

Sobota i niedziela, to dni przeznaczone na rozgrywki. W sobotę rywalizacja trwać będzie cały dzień w godz. 10 – 17 i odbywać się będą na obiektach sportowych w Gdańsku, Rumi oraz Redzie. Pierwszy dzień zawodów zakończy się mszą świętą w Kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi przy ul. Aleja NMPWW 1 w Rumi o godz. 19

Niedziela, to drugi dzień rozgrywek. Odbywać się będą w Gdańsku i Rumi, w godz. 10 – 12. Uroczyste zakończenie XX Ogólnopolskich Igrzysk Salezjańskich odbędzie się na hali MOSiR w Rumi, w niedzielę 16 września br. o godz. 12.30.

W Rumi rywalizacja odbywać się będzie na: hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Starowiejskiej 4, Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Stoczniowców 6, Gimnazjum nr 1 przy
ul. Rodziewiczówny 10 oraz Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Górniczej 19.

Więcej szczegółów o XX OIMS na stronie: e-salos.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I KIBICOWANIA WSZYSTKIM EKIPOM!

Patronat nad XX Ogólnopolskimi Igrzyskami Młodzieży Salezjańskiej objęli:

Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź

Prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Dziubiński

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Burmistrza Miasta Rumi Elżbieta Rogala–Kończak

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz