Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Wydarzenia / Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010

Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010

2 lutego 2011 r.

Rok 2011 przejdzie do historii jako rok wyniesienia na Ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Kościół oficjalnie potwierdzi to, w co już od wielu lat wierzyły i czuły w sercach miliony wierzących: że Jan Paweł II już za życia, a na pewno od chwili powrotu do domu Ojca był i jest Święty. Wielki Polak i Kapłan, Wielki Duszpasterz ludzkości, Apostoł i Prorok Miłosierdzia. Życie i posługa Papieża Polaka to przepiękny Hymn na cześć Miłosierdzia Bożego, a najpiękniejszym pomnikiem jakim możemy Go upamiętnić jest przybliżanie i przypominanie wszystkim jego nauki o Miłosierdziu, budowanie na co dzień „kultury miłości” i życie „nową wyobraźnią miłosierdzia”.

Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010”

Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze oo. Karmelitów „na Piasku” w Krakowie to grupa młodych ludzi, którzy pomagają chorym, bezdomnym, udzielają się charytatywnie w szpitalach, niosą pomoc ludziom samotnym i niepełnosprawnym odwiedzając ich w domach. Młodzi Polacy, którzy na co dzień studiując, pracując, śmiejąc się i płacząc - po prostu żyjąc pragną realizować uczynki miłosierdzia i tym samym budować „kulturę miłości”.

Wolontariusze są inicjatorami i już po raz siódmy organizują i ogłaszają Plebiscyt “Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010”. Celem akcji jest właśnie propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który pisał: "każdy człowiek choć raz w życiu powinien na nowo napisać przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie”. Poprzez ten plebiscyt młodzież chce także pokazać jak wielu jest wśród nas tych, którzy budują „nową wyobraźnię miłosierdzia” i żyją nią na co dzień.

Plebiscyt podzielony jest na dwie kategorie:

1.Pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc cierpiącym jest swego rodzaju powołaniem - czymś więcej niż tylko pracą zarobkową czy rutynowym wykonywaniem obowiązków.

2.Osoba niezwiązana z żadną organizacją charytatywną, która z dobroci serca, bezinteresownie służy pomocą drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do głosowania! Głosując i zachęcając innych do głosowania stajesz się budowniczym „kultury miłości” w środowisku, w którym żyjesz!

Głosy można oddawać do 27 lutego 2011 listownie na adres:

Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza

Skr. Poczt. nr 63

UP Kraków 47

ul. Okólna 4

30-682 Kraków

mailowo na adres biuro@eliasz.org.pl

albo telefonicznie na nr 12/263 61 56.

Głosując należy podać imię, nazwisko oraz adres lub numer telefonu osoby, którą chcemy wyróżnić. Należy krótko uzasadnić dlaczego kandydat zasługuje na tak zaszczytny tytuł „Miłosiernego Samarytanina roku 2010”. Na jednego kandydata może głosować kilka różnych osób. Po zakończeniu głosowania Kapituła Plebiscytu wybierze laureatów do wyróżnienia.

Wręczenie prestiżowej statuetki i nadanie tytułu wybranym wyróżnionym, odbędzie się 12 marca 2011 w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.