Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.



strona główna / aktualności / Magzyn Familia - zaproszenie do współpracy

Magzyn Familia - zaproszenie do współpracy

1 grudnia 2008 r.
Na rynku wydawniczym pojawił sie nowy miesięcznik katolicki - MAGAZYN FAMILIA. Redakcja zgodziła się na udostępnienie wybranych tekstów do wykorzystania Redakcjom pism parafialnych. Wszystkie teksty będą udostępniane w dziale MATERIAŁY w folderze Magazyn Familia.

A oto kilka słów od redakcji:

-----------

"Magazyn Familia" jest miesięcznikiem, który ukazuje się od kwietnia 2008 r. Wydawany jest przez Edycję św. Pawła, wydawnictwo należące do zgromadzenia zakonnego księży paulistów. Pismo liczy 98 stron i jest bogato ilustrowane. Koncentruje się na tematyce rodzinnej. Dostępne jest w wybranych parafiach, kioskach oraz salonach EMPiK na terenie całej Polski.

W Internecie: www.magazynfamilia.pl

Teksty udostępnione użytkownikom portalu prasaparafialna.pl można wykorzystywać w gazetkach parafialnych w pełnej lub skróconej wersji z podaniem tytułu oryginalnego, autora oraz informacji, że tekst pochodzi z Magazynu Familia nr ... rok.. (np. źródło: Magazyn Familia, 4/08, www.magazynfamilia.pl).

Przy pierwszej publikacji proszę podać informację:

"Magazyn Familia" ilustrowany miesięcznik dla rodzin ukazujący się od kwietnia 2008 r. Wydawany jest przez Edycję św. Pawła, wydawnictwo należące do zgromadzenia zakonnego księży paulistów. Pismo liczy 98 stron. Koncentruje się na tematyce rodzinnej. Dostępne jest w wybranych parafiach, kioskach oraz salonach EMPiK na terenie całej Polski.

Ukazał się już kolejny, grudniowy numer miesięcznika „Magazynu Familia”
Na Boże Narodzenie wszyscy czekamy z niecierpliwością, gdyż jest to czas, który wprowadza do naszych domów zupełnie nową jakość. W grudniowym numerze „Magazynu Familia” spotykamy się z rodziną Edyty i Łukasza Golców, którzy wśród świątecznych przygotowań znaleźli chwilę, aby podzielić się z nami swoją receptą na udane małżeństwo. Mimo że, jak sami przyznają, czasem wygrywa egoizm, warto nad sobą pracować i wspólnie pokonywać kolejne przeciwności.
Święta to najlepsza okazja do spotkań. Zupełnie inaczej spoglądamy na nie, kiedy pojawia się kolejny członek rodziny. Odpowiedź na pytanie, jak sprostać zadaniom i radzić sobie z nowymi problemami również w grudniowym „Magazynie Familia”

Niestety, nie dla wszystkich Boże Narodzenie to czas pokoju. Przedstawiamy sytuację Betlejem. Miejsce, gdzie narodził się Chrystus, jest dziś miastem konfliktu i śmierci. Zwracamy też uwagę na problem z polskiego podwórka - eurosieroty, czyli dzieci, które nie mają szansy zasiąść do wigilijnego stołu ze swoimi rodzicami.

Ponadto solidna porcja porad dla całej rodziny, propozycje regionalnych potraw wigilijnych oraz wiele innych ciekawych artykułów doskonałych na długie zimowe wieczory.

-----------

Na początek dostępne są teksty:

  • Wobec pornografii - Józef Augustyn SJ - Magazyn Familia wrzesień 2008

  • Szczerze szukam Boga - z benedyktynem Anzelmem Grunem Rozmawia Kaja Cudak - Magazyn Familia wrzesień 2008

  • Przyjąć z otwartymi ramionami - Ewa Zbiegieni - Magazyn Familia wrzesień 2008

  • I nie opuścił, aż do śmierci - Patrycja Michońska-Dynek, Sławomir Dynek - Magazyn Familia wrzesień 2008

  • Dlaczego Kościół zabrania rozwodów? - Michał Wojciechowski - Magazyn Familia wrzesień 2008