Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności

aktualności

W tym dziale chciałabym zamieszczać informacje nadsyłane przez czytelników serwisu. Mogą to być informacje o spotkaniach, warsztatach dziennikarskich, pielgrzymkach, rekolekcjach itp. Zapraszamy do nadsyłania swoich zapowiedzi.

III Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Poznańskiej - Jak było?

24.11.2007 r.
III Forum OSPP rozpoczęliśmy mszą św. w katedrze poznańskiej. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. arcybiskup Stanisław Gądecki. Mówił o potrzebie rzetelnej informacji, o sile, jaką ma słowo pisane i o odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym z nas piszących.

III Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Poznańskiej

19.11.2007 r.
Oddział Poznański Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej zaprasza redaktorów pism parafialnych Archidiecezji Poznańskiej na
III Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Poznańskiej które odbędzie się 24 listopada 2007 r. w sali Muzeum Archidiecezjalnego przy ul. Lubrańskiego 1.

Laudate.pl Dzieło Świętej Królowej Jadwigi

20.10.2007 r.
Z prawdziwą radością informujemy o powstaniu nowego ogólnopolskiego portalu katolickiego, którego współtwórcą jest redakcja naszego czasopisma "U Św. Antoniego" w Brzegach. Portal Laudate.pljest tworzony przez ludzi wierzących i z myślą o ludziach wierzących. Adresowany jest do szerokiego grona użytkowników internetu jako alternatywa dla komercyjnych portali internetowych.

100 numer "U Świętego Antoniego"

20.10.2007 r.
Redakcja Tygodnika "U Św. Antoniego" ma zaszczyt poinformować. że ukazał się setny numer Tygodnika. Uroczystość miała miejsce 14 października o godz 11.30 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Antoniego w Brzegach.

Tygodnik "Dobra Nowina" zwycięzcą konkursu na najciekawszą gazetkę parafialną.

15.10.2007 r.
W ramach Targów Kościoły 2007 odbył się konkurs organizowany wspólnie przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz firmę OKI Systems (Polska) Sp. z o.o. pt. Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? konkurs na gazetkę parafialną.

I miejsce w Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych

15.10.2007 r.
Serwis PrasaParafialna.pl zajął I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora w kategorii prywatna/domowa witryna internetowa.

Targi Kościoły 2007 już za nami

15.10.2007 r.
W dniach 11-13 października 2007 w Centrum Targowym PARK w Toruniu odbyła się czwarta edycja Targów KOŚCIOŁY Wyposażenie - Usługi - Sztuka - Dewocjonalia.
Impreza po raz kolejny odbyła się wspólnie z organizowanymi przez Targi Toruńskie Targami Konserwatorskimi KONSERWACJE.

I miejsce w Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych

15.10.2007 r.
Serwis PrasaParafialna.pl zajął I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora w kategorii prywatna/domowa witryna internetowa.

Być Chrześcijaninem - prawo autorskie

27.09.2007 r.
Chrześcijańskie Forum Użytkowników Linuksa www.fido.org.pl
Czy nie respektowanie praw autorskich poprzez kopiowanie książek, płyt, używanie programów bez licencji itp. stanowi pogwałcenie przykazania: nie kradnij? Jeśli tak, to co kradniemy właścicielowi prawa autorskiego?

Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? - konkurs na najciekawszą gazetkę parafialną!

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Partner Targów Firma OKI serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą gazetkę parafialną!

Przeżyli piekło na ziemi

Porażające historie osób zaplatanych w okultyzm, satanizm i Tarota. Nowy program telewizyjny "Jarmark cudów" pokazuje, że niewinne zabawy we wróżenie, radiestezję, kurs "pozytywnego myślenia" czy bioenergoterapię mogą skończyć się koszmarnie.

SPOTKAJMY SIĘ W TORUNIU!!!

Z przyjemnością informujemy, że czwarta edycja Targów KOŚCIOŁY Wyposażenie - Usługi - Sztuka - Dewocjonalia, odbędzie się w dniach 11-13 października 2007 w Toruniu razem z XII Targami Konserwatorskimi KONSERWACJE 2007.

Konkurs Chrześcijańskich Witryn Internetowych

W imieniu Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku mamy zaszczyt zaprosić szanownych internautów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora, który organizowany jest w ramach targów KOŚCIOŁY 2007.

100 numer "PAN ŁĄCZY NAS"

Kolejny tytuł pisma parafialnego obchodził swój mały jubileusz - gazetka "Pan Łączy Nas" wydawana jest w prafii pw. Św. Małgorzaty w Śmiłowie. Poniżej wywiad z jej założycielem i redaktorem księdzem Jerzym Ptachem.

Kalendarz rekolekcji Archidiecezji Warmińskiej kwiecień-sierpień 2007

Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Warmińskiej zaprasza wszystkich członków ruchów i stowarzyszeń katolickich na spotkania rekolekcyjne otwarte dla każdego, kto ukończył 18 lat i pragnie pogłębić swoją wiarę.

TVP3 Białystok prezentuje prasę katolicką

Co tydzień widzowie mogą zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z życia kościoła lokalnego. Ważnym elementem programu są komentarze do czytań niedzielnych, które przygotowują zarówno księża jak i świeccy. Każdej niedzieli prezentujemy ciekawe tytuły prasy katolickiej. Często zapraszamy gości, którzy informują widzów o ważnych wydarzeniach związanych z życiem kościoła, niejednokrotnie je komentując.

Oprogramowanie Microsoft dla instytucji kościelnych ze zniżką do 95%

W wyniku umowy podpisanej pomiędzy Sekretariatem Konferencji Episkopatu Polski (SKEP) a firmą APN Promise Sp. z o.o., Kościół otrzymał możliwość zakupu oprogramowania Microsoft w programie Select/Open ze zniżką nawet do 95%.

Ewangeliczno - fantastyczna szopka w Kielcach

Dnia 23 grudnia 2006 roku w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Kielcach uroczyście otwarto I poświęcono nowopowstałą ewangeliczno-fantastyczną szopkę bożonarodzeniową inspirowaną trylogią "Władca Pierścieni" - J.R.R. Tolkiena. Pomysłodawcą i wykonawcą niniejszego dzieła jest nasz współbrat Jerzy Stopa OFMCap., kapelan szpitala Onkologicznego w Kielcach.

Finanse w gazetce parafialnej

Otrzymałam pytania dotyczące rozliczania spraw finansowych w piśmie parafialnym. Sama nie miałam wcześniej takich problemów, bo w Redakcjach, w których pracowałam zajmowałam się składem graficznym pism i pisaniem a nie sprawami finansowo-formalnymi.
"Od pół roku jestem odpowiedzialna za miesięcznik wydawany przez moją parafię, jednak nie do końca jestem pewna, czy załatwiliśmy wszystkie formalności z tym związane. Zwłaszcza te związane z finansami. Pierwszy numer wydrukowałam za własne pieniądze, następne za pieniądze ze sprzedaży (cena: dobrowolna ofiara). (...) Ks. proboszcz dał mi wolną rękę w sprawach finansowych pisma, ale nie wiem jak to rozegrać, żeby było dobrze i żeby nie było żadnych problemów, np. w Urzędzie Skarbowym.

sekty i fakty

zmiany w kwartalniku "Sekty i Fakty"

Redakcja kwartalnika informacyjno- profilaktycznego "Sekty i Fakty" (istniejący na rynku wydawniczym już od 8 lat) począwszy od numeru 30. posiada nowego wydawcę: jest nim firma wydawnicza Maternus Media.