Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / III Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Poznańskiej - Jak było?

III Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Poznańskiej - Jak było?

24.11.2007 r.
III Forum OSPP rozpoczęliśmy mszą św. w katedrze poznańskiej. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. arcybiskup Stanisław Gądecki. Mówił o potrzebie rzetelnej informacji, o sile, jaką ma słowo pisane i o odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym z nas piszących.

Umocnieni Eucharystią przeszliśmy do Muzeum Archidiecezjalnego. Na III Forum zgłoszone zostały 33 gazetki parafialne (tak jak na II Forum). Krytyczna ocena naszych pism pozwoliła spojrzeć trzeźwym okiem na pracę naszych redakcji. Większość z nas boryka się z tymi samymi problemami: brak chętnych do współpracy (szczególnie tej systematycznej) jak i problemy finansowe.
Jesteśmy redaktorami (choć może to i duże słowo) katolickimi, a więc prawda i uczciwość musi z natury rzeczy być na pierwszym miejscu. Dotyczy to również rozliczeń z fiskusem, element, o którym nie zawsze się pamięta, a szalenie ważny. Temu zagadnieniu poświecony był ostatni z referatów.
Naprawdę warto było skorzystać z tego spotkania. Nie tylko poszczególne wystąpienia, ale także kontakt bezpośredni z ludźmi takimi samymi jak my, angażującymi się w życie parafii i Kościoła poprzez słowo pozwala z nową siłą i nowymi pomysłami ostro wziąć się do pracy.
Szczególne podziękowania należą się organizatorom III Forum OSPP Oddziałowi Poznańskiemu za przygotowanie tego jakże potrzebnego spotkania.

Jolanta Horowska "A OTO JA JESTEM" parafia św. Mateusza w Opalenicy

na zdjęciu Ks. Maciej Kubiak duszpasterz Oddziału Poznańskiego OSPP i Barbara Niedzielska, przewodnicząca Oddziału Poznańskiego OSPP