Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? - konkurs na najciekawszą gazetkę parafialną!

Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? - konkurs na najciekawszą gazetkę parafialną!

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Partner Targów Firma OKI serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą gazetkę parafialną!

Tworzenie duchowej wspólnoty i budowa kontaktów z parafianami wymagają prowadzenia komunikacji z wiernymi. Jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do parafian są materiały drukowane, takie jak ulotki, broszury czy plakaty. Dzięki nim wierni mogą pozostać w stałym bliskim kontakcie ze swoją wspólnotą oraz regularnie śledzić codzienne życie parafii.

Dotychczas największą przeszkodą w wykorzystaniu takich materiałów były koszty ich przygotowania. Teraz, dzięki nowoczesnym, japońskim drukarkom OKI każda parafia może we własnej zakrystii urządzić prywatne, tanie mini studio poligraficzne.

Teraz każda parafia może samodzielnie zaprojektować oryginalną gazetkę parafialną w dowolnym formacie i o niepowtarzalnej kolorystyce, tak, aby jej oprawa graficzna zachęcała wszystkich parafian do lektury.

Pragniemy zachęcić do wykorzystywania potencjału szaty graficznej, a zwłaszcza koloru, w Waszych gazetkach parafialnych.

Szczegóły konkursu
Nagrodami w konkursie są 2 drukarki OKI z najnowszej serii B2200! Jedną z nich otrzymają autorzy zwycięskiej gazetki, wybranej przez zespół OKI Printing Solutions. Druga drukarka trafi do parafii, która jako pierwsza zgłosi do konkursu projekt (jeszcze nie wydawanej) gazetki parafialnej.

Regulamin konkursu

Kontakt
Projekty gazetek w wersji elektronicznej prosimy przesyłać do 10 października 2007 r. na adres: iwona.burzynska@mmdcee.com

Wydrukowane gazetki prosimy wysyłać do 10 października 2007 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Iwona Burzyńska Mmd
Al. Jana Pawla II 61 C, lok. 214
01-031 Warszawa

Z dopiskiem: Nasza gazetka parafialna

więcej informacji