Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Być Chrześcijaninem - prawo autorskie

Być Chrześcijaninem - prawo autorskie

27.09.2007 r.
Chrześcijańskie Forum Użytkowników Linuksa www.fido.org.pl
Czy nie respektowanie praw autorskich poprzez kopiowanie książek, płyt, używanie programów bez licencji itp. stanowi pogwałcenie przykazania: nie kradnij? Jeśli tak, to co kradniemy właścicielowi prawa autorskiego?

Kradzież to pozbawienie kogoś jego własności, jego owoców pracy. A prawo autorskie ma zapewnić twórcy ochronę owoców jego pracy. Dlatego nie warto szukać usprawiedliwienia kradzieży jaką jest piractwo komputerowe, ale nauczyć się pokory, że nie wszystko musimy posiadać.

Instalując program na początku instalacji zazwyczaj jest umowa licencyjna. Użytkownik musi potwierdzić, że jest uprawnionym do instalacji lub przerwać instalację. A jeśli program ukradł, to poświadcza nieprawdę. Tak nie postępuje chrześcijanin .

Problem polskich użytkowników, którzy komercyjny system firmy Microsoft wykorzystują nielegalnie z naruszeniem obowiązującego prawa, bardzo często bez skrupułów moralnych, z naruszeniem etyki chrześcijańskiej jest zdecydowanie zbyt rzadko poruszany przez media, rząd, nauczycieli, katechetów, księży oraz inne osoby, które mają wpływ na kręgosłup moralny społeczeństwa.

Pozostaje odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czym różni się posiadanie np. kradzionego komputera od posiadania kradzionego systemu operacyjnego? Odpowiedź wydaje się oczywista: niczym! Dlaczego więc w naszym społeczeństwie tak mało uwagi przywiązuje się do tak poważnego problemu.

Jest to tym bardziej bolesne, że nikt nie musi kraść systemu operacyjnego, ponieważ: Linux jest bezpłatny, legalny i dostępny w naszym ojczystym języku polskim! Instalując Linuksa mamy dostęp do ponad 1000 legalnych programów i gier, a jednak nadal tak mało osób korzysta z wysiłku ogromnej rzeszy programistów oraz tłumaczy, którzy te programy tłumaczą.

Trudno jest oszacować ilu jest polskich użytkowników komputerów, którzy w domu używają nielegalnego "kradzionego" systemu Windows, jednak każdy z nas może się o tym przekonać pytając swoich znajomych kto ma legalnego Windowsa !

Zainteresowanych tym problemem zapraszam na stronę: http://www.fido.org.pl. Na tej stronie można zobaczyć zrzuty ekranu Linuksa, w dziale: "linki, pobieralnia, instalacja" są dostępne informacje jak zainstalować Linuksa, jakie ma wymagania sprzętowe oraz gdzie uzyskać pomoc po jego instalacji na dysku.

Andrzej Ogrodowczyk
http://www.fido.org.pl