Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Tygodnik "Dobra Nowina" zwycięzcą konkursu

Tygodnik "Dobra Nowina" zwycięzcą konkursu na najciekawszą gazetkę parafialną.

15.10.2007 r.
W ramach Targów Kościoły 2007 odbył się konkurs organizowany wspólnie przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz firmę OKI Systems (Polska) Sp. z o.o. pt. Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? konkurs na gazetkę parafialną.

Odbywał się on w dniach 10 września - 10 października 2007 i skierowany był do parafii znajdujących się na terenie Polski. Każda parafia mogła zgłosić tylko jedną pracę - projekt gazetki parafialnej lub gotowej gazetki parafialnej. Nagrodami w konkursie były dwie drukarki OKI z najnowszej serii B2200 wraz z tonerami OKI. Jury dokonało wyboru najciekawszej pracy na podstawie takich kryteriów, jak układ graficzny i wykorzystanie potencjału koloru.
Zwycięzcą został Tygodnik Informacyjny Dobra Nowina z Poznania. Drugą drukarkę otrzyma Parafia św. Brygidy z Gdańska, która jako pierwsza zgłosiła projekt swojej gazetki parafialnej do Konkursu. W sumie na konkurs nadesłano kilkadziesiąt gazetek.
Zwycięzcą gratulujemy!