Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Targi Kościoły 2007 już za nami

Targi Kościoły 2007 już za nami

15.10.2007 r.
W dniach 11-13 października 2007 w Centrum Targowym PARK w Toruniu odbyła się czwarta edycja Targów KOŚCIOŁY Wyposażenie - Usługi - Sztuka - Dewocjonalia.
Impreza po raz kolejny odbyła się wspólnie z organizowanymi przez Targi Toruńskie Targami Konserwatorskimi KONSERWACJE.

Ponad 120 wystawców Targów KOŚCIOŁY/ KONSERWACJE zaprezentowało rozwiązania i ofertę służącą codziennej pracy duszpasterskiej, kultowi religijnemu i wyposażeniu świątyń, w tym m.in. szaty i naczynia liturgiczne, dewocjonalia, witraże, dzwony, technologie budowlane i grzewcze, materiały budowlane oraz materiały renowacyjne. Swoją ofertę przedstawiły również pracownie i zakłady rzemieślnicze pracujące na rzecz Urzędów Ochrony Zabytków, pracownie konserwacji zabytków oraz wystroju i aranżacji wnętrz.

Uroczystość otwarcia targów swoją obecnością zaszczycili: J.E. Ksiądz Biskup Jan Bernard Szlaga Biskup Pelpliński, J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Wojciech Suski Biskup Toruński, J.E. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa Biskup Bydgoski, J.E. Ksiądz Biskup Alojzy Orszulik, Pani Marzena Drab Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Pan Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia.

Podczas targów odbyły się konkursy dla wystawców i gości odwiedzających targi.

Medal Mercurius Gedanensis Targów Kościoły 2007 za najlepszy produkt targów otrzymały firmy:

  • LUDWISARNIA FELCZYŃSKICH TACISZÓW za ZESTAW DZWONÓW

  • SUPO CERBER za URZĄDZENIE GAŚNICZE MGŁOWE NISKOCIŚNIENIOWE TYPU "FOG"

  • TUGAL za KOŚCIELNY BEZPRZEWODOWY ZESTAW MULTIMEDIALNY CRT-20M

  • FABRYKA CERAMIKI BUDOWLANEJ WACŁAW JOPEK za LINIA PRODUKTÓW "KLINKIERNI OŁDRZYCHÓW"

  • Firma Rduch - Antoni Rduch za System napędowy dzwonów MT - 3

Podczas targów została również rozstrzygnięta kolejna - druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora.
Nagrody otrzymali:

  • w kategorii "Chrześcijańska witryna informacyjna" - Witryna Stowarzyszenia Pedagogów NATAN

  • w kategorii "Instytucje kościelne" - Witryna Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego

  • w kategorii "Kościoły parafialne, rektorskie, zakonne" - Witryna Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu

  • w kategorii "Grupy duszpasterskie, stowarzyszenia i ruchy kościelne" - Witryna Stowarzyszenia PARAFIADA

  • w kategorii "Prywatna/ domowa witryna internetowa" - Witryna PRASA PARAFIALNA

W ramach Targów odbyły się również dwa konkursy organizowane wspólnie przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz firmę OKI Systems (Polska) Sp. z o.o.
Pierwszy z nich odbywał się w dniach 10 września - 10 października 2007 i skierowany był do parafii znajdujących się na terenie Polski. Każda parafia mogła zgłosić tylko jedną pracę - projekt gazetki parafialnej lub gotowej gazetki parafialnej. Nagrodami w konkursie były dwie drukarki OKI
z najnowszej serii B2200 wraz z tonerami OKI. Jury dokonało wyboru najciekawszej pracy
na podstawie takich kryteriów, jak układ graficzny i wykorzystanie potencjału koloru. Zwycięzcą został Tygodnik Informacyjny Dobra Nowina z Poznania. Drugą drukarkę otrzyma Parafia św. Brygidy z Gdańska, która jako pierwsza zgłosiła projekt swojej gazetki parafialnej do Konkursu.

Drugi konkurs - skierowany do księży zarejestrowanych jako zwiedzających targi KOŚCIOŁY 2007, odbył się w pierwszym dniu targów tj. 11 października. Urządzenie wielofunkcyjne OKI z serii C3530 MFP - nagrodę w Konkursie wygrał Ksiądz Robert Kwatek, Proboszcz Parafii św. Kazimierza
w Łyszkowicach, Diecezja Łowicka.

W czasie Targów odbyły się także m.in.: 4. Debata Kościół Jutra w Europie Północno-Wschodniej, której tematem przewodnim była "Prawda w mediach". W tegorocznej edycji udział wzięli J.E. Ksiądz Biskup Jan Bernard Szlaga Biskup Pelpliński, J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Wojciech Suski Biskup Toruński, J.E. Ks. Biskup Alojzy Orszulik, Pan Piotr Semka - publicysta "Rzeczpospolita", Ks. Marek Gancarczyk redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika "Gość Niedzielny", a także wystawcy, przedstawiciele mediów branżowych i inni goście odwiedzający Targi.

Program Targów wzbogaciła także druga konferencja "Pozyskiwania funduszy na cele związane
z rewitalizacją obiektów zabytkowych, w tym sakralnych" pod patronatem Ministrów Rozwoju Regionalnego oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Konferencji udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Urzędu Miasta Chełmno, Urzędu Miasta Torunia, oraz trenera Narodowego Centrum Kultury w rejonie kujawsko-pomorskim.

12 października w Kościele Św. Janów, wystawcy, goście targów oraz mieszkańcy Torunia mieli okazję wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu zespołu TGD. Koncert zorganizowano dzięki współpracy MTG SA ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel z Osieka.

Targom towarzyszyła wystawa prac sakralnych autorstwa Mariusza Drapikowskiego. W ramach ekspozycji podziwiać można było m.in. Monstrancję Milenijną z Bazyliki Św. Brygidy w Gdańsku, Monstrancję Jubileuszową z Kościoła Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, Monstrancję Różańcową
z Sanktuarium na Jasnej Górze, a także prezentacje multimedialne dot. Bursztynowo - Brylantowej Sukienki do Cudownego Obrazu Matki Boskiej i rzeźb ze srebra z Ołtarza Jasnogórskiego.

To wyjątkowe wydarzenie targowe - KOŚCIOŁY/KONSERWACJE 2007 i towarzyszące im wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców, wśród nich księży oraz urzędów i instytucji współpracujących z Kościołem.

Patronat Medialny Targów KOŚCIOŁY 2007: Ecclesia, Gość Niedzielny, Plebania, Niedziela, Przewodnik Katolicki, Pielgrzym, Pastores, Wiara.pl, Opoka.org.pl, e.kai.pl Radio Plus

Partnerzy Targów KOŚCIOŁY 2007 i Sponsorzy Konkursu Św. Izydora: free-hotspot.com, DIKŚW

Sponsor Targów KOŚCIOŁY 2007: OKI

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
ul. Beniowskiego 5; 80-382 Gdańsk
Komisarz Targów: Dorota Piekarska,
www.kosciolytargi.pl