Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / SPOTKAJMY SIĘ W TORUNIU!!!

SPOTKAJMY SIĘ W TORUNIU!!!

Z przyjemnością informujemy, że czwarta edycja Targów KOŚCIOŁY Wyposażenie - Usługi - Sztuka - Dewocjonalia, odbędzie się w dniach 11-13 października 2007 w Toruniu razem z XII Targami Konserwatorskimi KONSERWACJE 2007.

Organizacja obu imprez w jednym miejscu i czasie, skierowanych do podobnej grupy odbiorców wzmacnia oba projekty i wzajemnie się uzupełnia. Lokalizacja Targów KOŚCIOŁY w Toruniu jest również trafiona w wymiarze uniwersyteckim i znakomitych toruńskich tradycji dialogu ekumenicznego "Colloquia Torunensia", jako że targom Kościoły tradycyjnie towarzyszy debata "Kościół Jutra w Europie Północno - Wschodniej".

Targi i towarzyszące im wydarzenia w 2006 roku spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców, wśród nich księży oraz urzędów i instytucji współpracujących z Kościołem, o czym świadczy chociażby prośba o kontynuację tematów konferencyjnych dotyczących pozyskiwania funduszy unijnych
na rewitalizację obiektów zabytkowych, w tym sakralnych.

Ten sukces w znakomitej mierze zawdzięczamy honorowym patronom Targów. W tym roku Patronat Honorowy nad Targami Kościoły sprawują: J.E. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski Metropolita Gdański, J.E. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński, J.E. Ksiądz Arcybiskup Henryk Józef Muszyński Metropolita Gnieźnieński, J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering Biskup Włocławski Przewodniczący Rady d/s Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, J.E. Jeremiasz Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Wojciech Suski Biskup Toruński, J.E. Ksiądz Biskup Jan Bernard Szlaga Biskup Pelpliński, J.E. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa Biskup Bydgoski, a także Kazimierz Michał Ujazdowski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia, Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Wystawcy Targów KOŚCIOŁY zaprezentują rozwiązania i ofertę służącą codziennej pracy duszpasterskiej, kultowi religijnemu i wyposażeniu świątyń, w tym m.in. szaty i naczynia liturgiczne, dewocjonalia, witraże, dzwony, technologie budowlane i grzewcze, materiały budowlane oraz materiały renowacyjne. Swoją ofertę przedstawią również pracownie i zakłady rzemieślnicze pracujące na rzecz Urzędów Ochrony Zabytków, pracownie konserwacji zabytków oraz wystroju i aranżacji wnętrz. Będzie można również zapoznać się z nowościami wydawniczymi i ofertą pielgrzymkową.
Targi to nie tylko salon wystawowy, ale również warsztaty, poradnictwo i szkolenia.

W czasie Targów odbędą się m.in.: 4. Debata Kościół Jutra w Europie Środkowo-Wschodniej, druga edycja konferencji na temat "Pozyskiwania funduszy na cele związane z rewitalizacją obiektów zabytkowych, w tym sakralnych" pod patronatem Ministrów Rozwoju Regionalnego i Kulturyi Dziedzictwa Narodowego, koncert muzyki Gospel.

Najlepsze oferty prezentowane na targach zostaną nagrodzone medalami Mercurius Gedanensis. Także podczas Targów nastąpi rozstrzygnięcie 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych o Nagrodę św. Izydora.

Patronat Medialny: Ecclesia, Gość Niedzielny, Wiara.pl, Nowoczesna Plebania, Wydawnictwo Bernardinum (Pielgrzym, Pastores), Opoka.pl i Radio Plus.

Współpraca medialna: prasaparafialna.pl, dlaparafii.pl, ochrona.pl.

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
ul. Beniowskiego 5, 80-382 Gdańsk
Komisarz Targów: Dorota Piekarska, tel.:(058) 554-93-53, e-mail: d.piekarska@mtgsa.com.pl, www.kosciolytargi.pl