Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności

aktualności

W tym dziale chciałabym zamieszczać informacje nadsyłane przez czytelników serwisu. Mogą to być informacje o spotkaniach, warsztatach dziennikarskich, pielgrzymkach, rekolekcjach itp. Zapraszamy do nadsyłania swoich zapowiedzi.

Diecezjalny konkurs na gazetkę parafialną w Płocku

18 sierpnia 2010 r.

Przy okazji "przeszukiwania" internetu znalazłam informację, o konkursie na gazetkę parafialną w diecezji płockiej, która jeszcze nie jest zbyt stara więc podaję ją poniżej.

---------

Rozstrzygnięcie I Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę i Stronę WWW Parafii

W środę 9 czerwca 2010 r. w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się rozstrzygnięcie I Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową. Organizatorem konkursu był wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku i rzecznik prasowy diecezji płockiej, swoim patronatem konkurs objął biskup płocki Piotr Libera.

Uruchomienie Forum

11 sierpnia 2010 r.

Forum dyskusyjne w końcu ruszyło! Mam nadzieję, że teraz szybko się zapełni ciekawymi informacjami i dyskusjami. W tym czasie ja będę mogła się poświęcić macierzyństwu (zbliża mi się termin porodu drugiego dzieciątka). A jak maluszek mi pozwoli wrócę do administrowania stroną z nowym zapałem. Zachęcam do udzielania się na Forum. Może właśnie Ty znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz, a może będziesz mógł pomóc komuś innemu!

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator strony

Studia – wybór na całe życie

28 maja 2010 r.

Dla zainteresowanych studiami m.in. z zakresu dziennikarstwa zamieszczamy informację o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Modernizacja serwisu

10 maja 2010 r.
Dzisiaj zakończyliśmy prace nad modernizacją serwisu. Polegała ona głównie na aktualizacji systemu CMS, na którym działa strona do najnowszej wersji. Mamy nadzieję, że teraz strona będzie działała lepiej i szybciej. Prosimy ewentualne błędy w działaniu zgłaszać na adres administratora jjakubowska@tomp.pl

W drodze na ŚDM Madryt 2011

16 lutego 2010, dokładnie na 1,5 roku przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, rusza w Polsce projekt comiesięcznych modlitw w intencji spotkania Ojca Świętego z młodymi w sierpniu 2011 roku. W tym dniu rozpoczyna się także konkurs na najlepszą prezentację multimedialną na temat ŚDM, w którym nagrodami będą pakiety uczestnictwa w madryckim spotkaniu.  

1% podatku dla Jasia

26 stycznia 2010 r.
Kochani użytkownicy i goście serwisu. W najbliższym czasie wielu będzie Was namawiać do przekazania 1% podatku na jakąś organizację pożytku publicznego. Chciałabym i ja prosić Was - jeśli taka będzie Wasza wola - o pomoc dla synka moich znajomych. Jaś ma zrośnięte paluszki prawej rączki i możliwe jest przywrócenie jej sprawności operacyjnie, ale to kosztuje. Dlatego poniżej przedstawiam list od Rodziców Jasia i mam nadzieję, że choć kilkoro z Was zdecyduje się ich wspomóc.

KONKURS! Szopka w kadrze

22 grudnia 2009 r.
Bożonarodzeniowy Konkurs portalu "Opoka"
Niemal 200 nagród czeka na laureatów i uczestników konkursu - "MMS-owa Szopka 2009", zorganizowanego przez katolicki portal www.opoka.org.pl i sieć komórkową "Plus". Nagroda główna to 2 bilety na dowolną pielgrzymkę zagraniczną, ufundowane przez bydgoskie biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Arcus".

Jarmark "misyjny" na Woli

19 października 2009 r.
Dnia 25 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego chcielibyśmy Państwa przenieść do Gruzji i pokazać, choć cząstkę bogatej kultury i tradycji tego kraju, poznać ze wspaniałymi ludźmi i zaprosić na film. Mamy coś dla duszy - i ciała - gruzińskie smakołyki i piękne rękodzieło, muzykę i tańce a dla dzieci malowanki i książeczki.

Ogłoszenia Parafialne w internecie

4 września 2009 r.
Serwis internetowy OgloszeniaParafialne.pl, zrzeszający wspólnotę katolicką wokół własnego duszpasterstwa otwiera się na parafie z całej Polski. Twórcy serwisu zapraszają księży z całej Polski do wprowadzania do serwisu informacji o swojej parafii.

Konkurs Fotograficzny "Kapliczka mojego dzieciństwa"

2 września 2009 r.
Stowarzyszenie świętego Izydora z Sewilli przy współpracy z wydawnictwami i mediami katolickimi ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkursu nt. "Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze". Konkurs rozpoczął się 3 lipca br., natomiast prace należy przesyłać do 29 września 2009 r.

strefywiary.pl czyli katolicka strona życia

29.06.2009 r.
Zapraszamy Was do zapoznania się z niedawno otwartą stroną internetową: www.strefywiary.pl

Znajdują się na niej treści pogrupowane w następujące działy:

  • teksty: treści dla ludzi myślących

  • modlitwa: nie zawsze forma jest najważniejsza

  • nauczanie: o czym wiedzieć warto

  • homilie: cotygodniowy drogowskaz na drodze wiary

I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

25 kwietnia 2009 r., KAI
W archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej istnieje ponad 50 gazetek, z czego w samej Warszawie ok. 30, w miejscowościach podwarszawskich - ok. 20.

Program I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

23 kwietnia 2009 r.
I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41. Poniżej przedstawiamy program Forum.

w Archidiecezji Gdańskiej

16 kwietnia 2009 r.
17 kwietnia 2009 r. Archidiecezja Gdańska obchodzi rocznicę powołania ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Uroczysty ingres do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie miał miejsce 26 kwietnia 2008 r. Wcześniej Ksiądz Arcybiskup był ordynariuszem Diecezji Warszawsko-Praskiej (2004 - 2008).

Roman Gąsienica
"Słowo Wspólnoty"
e-mail: slowowspolnoty@wp.pl

Warsztaty dziennikarskie w Zwardoniu koło Żywca

7 kwietnia 2009
Zapraszamy na kolejne warsztaty dziennikarskie, które tym razem odbędą się na Żywiecczyźnie w dniach 23 - 26 kwietnia br. Warsztaty odbędą się w Zajeździe "Pod Kuźnią" w Zwardoniu; zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Do udziału w warsztatach zapraszamy wydawców, redaktorów i dziennikarzy prasy lokalnej.

Konkurs dziennikarski

7 kwietnia 2009
Zapraszamy do udziału w IX Konkursie Stowarzyszenia Prasy Lokalnej na najlepszą publikację prasową roku 2008 pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Piotra Florka.
Konkurs adresowany jest do dziennikarzy prasy lokalnej i sublokalnej z całej Polski. Tegoroczna edycja ma trochę zmieniony regulamin. Prace można zgłaszać tylko w czterech kategoriach: reportaż, felieton, wywiad, artykuł publicystyczny. Na zgłoszenia oczekujemy do 30 maja br.

Zaproszenie na I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej i Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie zapraszają redaktorów prasy parafialnej na I Forum Prasy Parafialnej
Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej, które odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41.

przekaż 1% podatku

25 marca 2009 r.
Drodzy Przyjaciele ChSON "Ognisko"
Zbliża się kolejny rok, kiedy każdy z pracujących ma możliwość podzielenia się swoim dochodem z organizacjami pożytku publicznego poprzez wpłacenie 1% należnego podatku. W ubiegłym roku 1/3 podatników w Polsce skorzystała z tej możliwości. Wiele osób wskazało nasze Stowarzyszenie, za co ponownie serdecznie dziękuje.

konkurs Vole Papale

Zostań papieskim reporterem - konkurs Volo Papale!

25 marca 2009 r.
Reportaż, prezentacja multimedialna, materiał filmowy lub dźwiękowy - to kategorie w jakich uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać prace do konkursu dziennikarskiego "Volo Papale" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w związku z I pielgrzymką Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Do wygrania notebook oraz cyfrowe aparaty fotograficzne.

  • Konkursy

    W tym dziale zamieszczamy informacje o konkursach tematycznie związanych z naszym serwisem.