Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Zostań papieskim reporterem - konkurs Volo Papale!

Zostań papieskim reporterem - konkurs Volo Papale!

konkurs Vole Papale

25 marca 2009 r.
Reportaż, prezentacja multimedialna, materiał filmowy lub dźwiękowy - to kategorie w jakich uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać prace do konkursu dziennikarskiego "Volo Papale" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w związku z I pielgrzymką Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Do wygrania notebook oraz cyfrowe aparaty fotograficzne.

Konkurs rozpoczyna się 23 lutego 2009 roku. Prace przesyłać można pocztą i drogą elektroniczną - ze względu na zainteresowanie termin przedłużono do 4 maja, a wyniki znane będą miesiąc później. Rozstrzygnięcie konkursu - 6 czerwca w czasie obchodów 30. rocznicy papieskiej pielgrzymki na Placu Piłsudskiego. Wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej www.volo.centrumjp2.pl.

Volo papale - dosłownie "papieski lot" - to nazwa, jaką zaczęto przypisywać elitarnym ekipom dziennikarzy, które latały papieskim samolotem w czasie pielgrzymek Jana Pawła II. Cały czas podróży poświęcony był na zadawanie pytań Ojcu Świętemu. Chętnych do takiego lotu było zawsze wielu, nielicznych wybierał sam papież.

Konkurs ma zachęcić uczniów, aby w nowatorski sposób pochylili się nad spuścizną tamtego czasu, który znają wyłącznie z materiałów archiwalnych, telewizyjnych i prasowych lub z opowieści bliskich, dla których znaczenie słów "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi" miało znaczenie historyczne, ale czasem było też przełomowe dla ich życia osobistego, w relacjach z drugim człowiekiem. Organizatorzy chcą, by konkurs "Volo Papale" zachęcił młodych ludzi, którzy interesują się sztuką reportażu, do aktywnego włączenia się w spisanie i utrwalenie tych głosów, a zarazem by pomógł im w zdobywaniu szlifów pracy dziennikarskiej, z którą być może zwiążą swoją przyszłość już na studiach.

Na stronie internetowej konkursu, przy współpracy z Laboratorium Reportażu UW, powstał swego rodzaju "poradnik" w którym znajduje się materiał o teorii reportażu oraz przedruk relacji nawiązujących do I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (autorstwa m.in. Mirona Białoszewskiego, Andrzeja Kijowskiego, Jana Góry, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego), a także teksty warsztatowe najlepszych polskich współczesnych reporterów i wywiady ze specjalistami.

Na ocenę jury wpływać będzie oryginalność i atrakcyjność zgromadzonego materiału, umiejętność wykorzystania odpowiedniej formy wyrazu, poprawność i styl dokumentu, poziom wyczerpania tematu, pomysłowość autora oraz estetyka wykonania dokumentacji.

Patronami medialnymi konkursu są: Gość Niedzielny, Magazyn Familia, Radio Józef, portal duchowy.pl oraz Perspektywy i TVP1.