Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Jarmark "misyjny" na Woli

Jarmark "misyjny" na Woli

19 października 2009 r.
Dnia 25 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego chcielibyśmy Państwa przenieść do Gruzji i pokazać, choć cząstkę bogatej kultury i tradycji tego kraju, poznać ze wspaniałymi ludźmi i zaprosić na film. Mamy coś dla duszy - i ciała - gruzińskie smakołyki i piękne rękodzieło, muzykę i tańce a dla dzieci malowanki i książeczki.

W czasie naszej prezentacji chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na dzieci bezdomne. W Gruzji przeszły niejeden koszmar. Polski ksiądz Witold Szulczyński wybudował dla nich w Tbilisi dom, w którym zamieszkało 30 sierot. Ok. 300 dzieci mogą w tym domu uczyć się między innymi sztuki pisania ikon, czekanki (wybijania w metalu), wycinania w drewnie, tkania gobelinów, lepienia z gliny, wyklejania z koralików, tańca i wielu innych zajęć właściwych kulturze gruzińskiej. Dzieci będące pod opieką ks. Szulczyńskiego uczą się i pracują również w stworzonych dla nich piekarni, pizzerii, zakładzie samochodowym i dwóch gospodarstwach rolnych. Prowadzenie tak szerokiej działalności wymaga bardzo wielu nakładów finansowych. Potrzeby są ogromne. Całość dochodu z Jarmarku będzie przeznaczona na ten cel. Wszystkie zaangażowane tu osoby nie robią tego dla własnego zysku tylko dla tych dzieci - a polscy artyści i twórcy przekazali na ten cel swoje prace. Są wśród nich ikony powstałe w Studium Chrześcijańskiego Wschodu, działającego od pięciu lat w Warszawie, przy klasztorze OO. Dominikanów na Służewie, głównego organizatora jarmarku charytatywnego Dzieciom w Gruzji. Zapraszamy!

Jarmark odbędzie się w godzinach od 9.00 do 17.00 25 października 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Warszawskiej Woli

organizatorzy