Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Diecezjalny konkurs na gazetkę parafialną w Płocku

Diecezjalny konkurs na gazetkę parafialną w Płocku

18 sierpnia 2010 r.

Przy okazji "przeszukiwania" internetu znalazłam informację, o konkursie na gazetkę parafialną w diecezji płockiej, która jeszcze nie jest zbyt stara więc podaję ją poniżej.

---------

Rozstrzygnięcie I Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę i Stronę WWW Parafii

W środę 9 czerwca 2010 r. w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się rozstrzygnięcie I Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową. Organizatorem konkursu był wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku i rzecznik prasowy diecezji płockiej, swoim patronatem konkurs objął biskup płocki Piotr Libera.

Na konkurs wpłynęło 6 zgłoszeń gazetek parafialnych i 10 zgłoszeń stron internetowych. Wszystkie zgłoszenia oceniła komisja w składzie: Elżbieta Grzybowska – rzecznik prasowy diecezji płockiej, ks. Roman Bagiński – dyrektor wydziału duszpasterskiego płockiej Kurii, ks. Tomasz Opaliński – dyrektor ds. programowych Katolickiego Radia Płock i ks. Włodzimierz Piętka – redaktor naczelny płockiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

Wyniki konkursu na gazetkę parafialną:
1 – gazetka „W Duchu i Prawdzie” z parafii św. Marcina w Gostyninie
2 – gazetka „Antoni” z parafii św. Antoniego w Zegrzu.
3 – nie przyznano.

Wyniki konkursu na stronę internetową:
1 – strona www.bazylika.pultusk.pl z parafii św. Mateusza w Pułtusku.
2 – strona www.naszafara.pl z parafii św. Bartłomieja w Płocku.
3 – strona www.parafiamodlin.org z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie.

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymały je: strona www.skostkaostrowite.cba.pl z parafii św. Stanisława Kostki w Ostrowitem i strona www.parafiadulsk.pl z parafii Wniebowzięcia NMP w Dulsku.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i albumy o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, wszyscy – pamiątkowe dyplomy.

źródło: Strona internetowa Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie