Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / KONKURS! Szopka w kadrze

KONKURS! Szopka w kadrze

22 grudnia 2009 r.
Bożonarodzeniowy Konkurs portalu "Opoka"
Niemal 200 nagród czeka na laureatów i uczestników konkursu - "MMS-owa Szopka 2009", zorganizowanego przez katolicki portal www.opoka.org.pl i sieć komórkową "Plus". Nagroda główna to 2 bilety na dowolną pielgrzymkę zagraniczną, ufundowane przez bydgoskie biuro pielgrzymkowo-turystyczne "Arcus".

Zadanie konkursowe jest niezwykle proste. Zapraszamy wszystkich, ażeby w okresie świątecznym skupili swą uwagę, choć przez chwilę, na Bożonarodzeniowej Szopce - mówi Krzysztof Piądłowski z portalu "Opoka". Są trzy kategorie konkursowe - najciekawsza Szopka wykonana własnoręcznie, najlepsze technicznie zdjęcie lub "najsympatyczniejsza rodzina" z Szopką w tle, bądź też kolędnicy, których żartobliwie można określić jako "szopkę mobilną".

Zdjęcia wykonane telefonem komórkowym należy przesłać do galerii MMS na numer 661 004 224, do 6 stycznia 2010 (adres internetowy galerii to: http://www.opoka.org.pl/varia/bn/konkurs/galeria/60.1,index.html). Spośród tych zdjęć komisja konkursowa wybierze zwycięzców 3 wspomnianych kategorii. Od 27 grudnia Internauci będą mogli wytypować 3 najlepsze ich zdaniem zdjęcia. 15 stycznia 2010 finałowa komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Fundacji "Opoka", Polkomtela i "Arcusa" ogłosi zwycięzcę konkursu, który otrzyma 2 bilety na wybraną przez siebie pielgrzymkę zagraniczną w roku 2010. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymają zestawy książek i płyt DVD, zaś 160 uczestników nagrody ufundowane przez wydawców katolickich.

Opoce i Plusowi zależy, aby konkurs był nie tylko zabawą, ale spełnił funkcję podtrzymania pięknej tradycji przygotowywania w domach szopek i przywiązania do niej najmłodszego pokolenia - mówi Krzysztof Piądłowski. Patrząc od strony duszpasterskiej sprawę wyjaśnia ks. Zbigniew Kapłański - Wspólne przygotowanie takiej Szopki jest bardzo ciekawe a zarazem pouczające dla dzieci oraz budujące dla starszych. Jest też okazją dla ujawnienia i rozwijania talentów plastycznych, a także do odczytania fragmentów Ewangelii, z których dowiadujemy się kto oddal cześć małemu Jezusowi.

Fundacja "Opoka"
KP/PS