Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / przekaż 1% podatku

przekaż 1% podatku

25 marca 2009 r.
Drodzy Przyjaciele ChSON "Ognisko"
Zbliża się kolejny rok, kiedy każdy z pracujących ma możliwość podzielenia się swoim dochodem z organizacjami pożytku publicznego poprzez wpłacenie 1% należnego podatku. W ubiegłym roku 1/3 podatników w Polsce skorzystała z tej możliwości. Wiele osób wskazało nasze Stowarzyszenie, za co ponownie serdecznie dziękuje.

Mijający rok dla naszego Stowarzyszenia był okresem wzmacniania tego co było utworzone wcześniej Myślę tutaj o Dziennych Centrach Aktywności, w których wsparcie otrzymuje 110 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualna. Są to dwa Środowiskowe Domy Samopomocy w Krakowie (przy ul. Prądnickiej i przy ul. Aleksandry z filia przy ul. Kolejowej) i jeden w Miłocicach, gmina Słomniki oraz jeden Warsztat Terapii Zajęciowej w Krakowie.
Mijający rok to też czas poszukiwań dobrych rozwiązań i wzmacniania działalności powołanego Przedsiębiorstwa Społecznego "Ognisko". W chwili obecnej zatrudnionych jest w nim 21 osób, w tym 17 osób z niepełnosprawnością Podstawowa forma działania jest świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości w pomieszczeniach biurowych oraz rękodzielnictwo ceramiczne.
Kontynuowany i wzmacniany jest Klub Terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin na terenie gminy Słomniki. Działaniami tymi objętych zostało 30 rodzin. Podobnie kontynuowana jest współpraca z krakowskimi Domami Pomocy Społecznej poprzez organizowanie imprez integracyjnych.
Nowym podjętym zadaniem w ubiegłym roku było uruchomienie projektu "Centrum zatrudnienia wspieranego dla osób niepełnosprawnych". Projektem tym objęto 62 osoby z niepełnosprawnością intelektualna. Dotychczas znaleziono zatrudnienie na otwartym rynku pracy dla 6 osób.
W naszym Stowarzyszeniu, jako nielicznym w Polsce, obowiązuje od 2005 roku system zarządzania jakością zgodny z normami ISO 9001:2000 na świadczone usługi.
Wszystkie wspomniane działania możliwe są dzięki zaangażowaniu licznej rzeszy pracowników, wolontariuszy oraz samych członków Stowarzyszenia. To co udaje się zrobić możliwe jest też dzięki stałej współpracy z Gminą Kraków i Słomniki, Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, ROPS, PCPR, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Parafiami i rzeszą innych organizacji, podmiotów prawnych oraz osób fizycznych.
Kolejny rok 2009 to wyzwanie do dalszego solidnego działania dla naszej organizacji.
Zachęcamy Państwa do bycia z nami, wspierania naszych działań zarówno modlitwą, sugestiami co do praktycznych rozwiązań, jak i finansowo poprzez przekazanie 1% podatku czy wpłat darowizn. O co z całego serca proszę w imieniu osób którym służymy, pracowników, wolontariuszy i członków Stowarzyszenia.
Dokonując wpłaty 1% w zeznaniu rocznym proszę o podanie całej nazwy naszego Stowarzyszenia: Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko" oraz numer KRS 0000122277.
W imieniu Zarządu ChSON "Ognisko"
Andrzej Wolski

www.ognisko.idn.org.pl