Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / W drodze na ŚDM Madryt 2011

W drodze na ŚDM Madryt 2011

16 lutego 2010, dokładnie na 1,5 roku przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, rusza w Polsce projekt comiesięcznych modlitw w intencji spotkania Ojca Świętego z młodymi w sierpniu 2011 roku. W tym dniu rozpoczyna się także konkurs na najlepszą prezentację multimedialną na temat ŚDM, w którym nagrodami będą pakiety uczestnictwa w madryckim spotkaniu.  

Od dziś w całej Polsce 16 dnia każdego miesiąca organizowane są wieczorne spotkania modlitewne. Idea tego projektu ma na celu połączenie jak największej liczby młodych osób węzłem wspólnej modlitwy za dzieło Światowych Dni Młodzieży, które w 1985 roku zapoczątkował papież Jan Paweł II. Do udziału w tej inicjatywie zaproszone są parafie, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy młodzieżowe. Swoją modlitwą, wszystkich młodych pragnących wyjechać do Hiszpanii, otaczają już zakony i zgromadzenia. W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza Św. w tej intencji. Podobne msze będą odprawiane w kolejnych miesiącach.
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży ogłasza jednocześnie rozpoczęcie konkursu dla młodych i kreatywnych osób, które chciałyby przygotować prezentację multimedialną o ŚDM. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Celem konkursu jest przedstawienie 25 lat pielgrzymowania młodych razem z papieżem po drogach świata. Prace należy przesłać organizatorowi do dnia 10 maja 2010 r. Regulamin dostępny jest na stronie www.sdm.org.pl.
Zachęcamy wszystkich do wystartowania w konkursie i włączenia się w dzieło modlitwy, towarzyszące przygotowaniom do spotkania młodzieży w Madrycie.
 
W załączeniu regulamin konkursu.


 
Pozdrawiam.
Grzegorz Pindelski
 
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa,
Tel. 022 530 49 31,
biuro@sdm.org.pl, www.madryt2011.pl,
www.facebook.com/sdm2011madrid