Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności

aktualności

W tym dziale chciałabym zamieszczać informacje nadsyłane przez czytelników serwisu. Mogą to być informacje o spotkaniach, warsztatach dziennikarskich, pielgrzymkach, rekolekcjach itp. Zapraszamy do nadsyłania swoich zapowiedzi.

To już rok ...

Nie do uwierzenia ale juz minął rok odkąd w naszej parafii wydawany jest Tygodnik "U Św. Antoniego". Gdy rok temu udałem się z propozycją założenia tygodnika parafialnego do naszego ks. Proboszcza był z lekka zaskoczony no ale... wyraził zgodę wybierając na patrona wydawnictwa Św. Antoniego.

stajenka Chorzów

Hajduckie Betlejem

Od kilku lat w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym przy ul. Długiej 32 jest budowana jedna z największych (nie tylko na Śląsku) stajenek nazywana "Hajduckim Betlejem" (Dzielnica "Batory" nosiła kiedyś nazwę "Wielkie Hajduki" stąd ta nazwa). Jest niepowtarzalna, naprawdę warto ją zobaczyć.

24.10. (PAP): Co parafia, to gazetka

24.10.Warszawa (PAP) - Jesteśmy świadkami rozkwitu rynku prasy parafialnej. W naszym kraju wydawanych jest już 2 tys. tytułów i ciągle powstają nowe - informuje dziennik "Metro".

Materiały z Biura Prasowego Komisji Episkopatu Polski

Dzięki porozumieniu zawartym z Biurem Prasowym Komisji Episkopatu Polski w dziale Materiały, do którego dostęp mają zarejestrowani użytkownicy, będą publikowane materiały przygotowywane przez BP KEP.

Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Legnickiej

Media miejscem ewangelizacji oraz troski o człowieka to tytuł Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Legnickiej, które odbędzie się 10 czerwca 2006 r.,w parafii św. Tadeusza Ap. w Legnicy, ul. Artyleryjska 38.

Ponad 1000 tytułów w Katalogu

Katalog prasy parafialnej i katolickiej na serwisie prasaparafialna.pl w swych zasobach zawiera już ponad 1000 tytułów. Dokładnie wczoraj (29 maja) osiągnął liczbę 1003 tytułów.

ABC GAZETY PARAFIALNEJ - bezpłatne warsztaty

Dnia 20 czerwca 2006 r. (wtorek) w Centrum Konferencyjnym w Pawilonie B Targów Kielce odbędą się BEZPŁATNE WARSZTATY dla dziennikarzy i redaktorów prasy parafialnej przygotowywane wspólnie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej i Targi Kielce przy współpracy wortalu www.gloria24.pl i serwisu www.prasaparafialna.pl. Warsztaty będą częścią VII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO - jednej z największych tego typu wystaw w Europie.

Jedna z tysiąca

(...) O tej coraz popularniejszej prasie mówiono na spotkaniu przedstawicieli redakcji, 22 kwietnia w Krakowie, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej pod hasłem "Dzielmy się słowem i doświadczeniem". Każdy z uczestników przywiózł swoją gazetkę, dzięki czemu można je było poznać, porównać, ocenić to, co się robi na własnym podwórku, wymienić doświadczenia. (...)

II Diecezjalne Spotkanie Redakcji Pism Parafialnych Diecezji Kieleckiej

Parafia św. Józefa Robotnika w Kielcach zaprasza na II Diecezjalne Spotkanie Redakcji Pism Parafialnych Diecezji Kieleckiej, które odbędzie się dnia
17 czerwca 2006 r. (sobota) od godz. 10.00 w domu parafialnym przy ul. Turystycznej 3 (sala 4, II piętro)

Fundacja S.O.W.A - Rodzinny Dom Opieki Społecznej

Rodzinny Dom Opieki Społecznej

Fundacja S.O.W.A - oznacza: Spokój Opiekę Wsparcie Aktywność i za pomocą specjalnych stref gwarantuje spokój i wszechstronną pomoc potrzebującym, chroni przed niebezpieczeństwem. Powstała by zbudować w Piwnicznej dom, który ma służyć ludziom starszym, samotnym potrzebującym opieki.

Seminarium "Więzienne oblicze Kościoła Greckokatolickiego - przeszłość i teraźniejszość"

Celem Seminarium, które odbędziesię 31 marca w Lublinie, jest ukazanie drogi jaką podążają kapelani wspierając proces resocjalizacji i duchowo przygotowując osadzonych do przemiany życia, ożywiając ich świadomość eklezjalną.

Dzielmy się słowem i doświadczeniem

to tytuł spotkania dla redakcji pism parafialnych, które odbędzie się 22 kwietnia 2006 r. w Krakowie.

Opłatek z Biskupem - Słowo pisane, czytane ...

8 stycznia 2006 roku, w parafii Świętej Trójcy, odbyło się spotkanie opłatkowe mediów diecezji bydgoskiej z ks. biskupem Janem Tyrawą. Na spotkanie przybyli przedstawiciele radia, telewizji i prasy, nie tylko diecezjalnej. Było nas około pięćdziesięciu.

1% podatku dla osób niepełnosprawnych

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko" jest organizacją pozarządową powstałą w roku 1992 z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół wywodzących się z ruchu "Wiara i Światło".

opłatek dziennikarzy decezji bydgoskiej

Kolejne spotkanie dziannikarzy diecezji bydgoskiej odbędzie się 8 stycznia 2006 o 16.30 w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Bedzie to tradycyjny opłatek mediów z udziałem Biskupa Ordynariusza Dziecezji Bydgoskiej. Szczegóły wkrótce.

VI Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio w Tenczynie

W dniach od 11 do 13 listopada 2005 r. odbędzie się organizowany przez Braci Kapucynów w Teczynie k/Rabki VI kongres asystentów duchowych i animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio. W spotkaniu weźmie udział m.in. abp Domenico D'Ambrosio, odpowiedzialny z ramienia Stolicy Apostolskiej za Grupy Modlitewne Ojca Pio w świecie.

26 listopada 2005 - Dzień Skupienia

26 listopada 2005 roku w Białych Błotach odbedzie sie Dzień Skupienia Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich i Prasy Katolickiej.

Boże Narodzenie. Mała Encyklopedia Wielkich Świąt

Boże Narodzenie. Mała Encyklopedia Wielkich Świąt

Poznaj prawdziwą tradycję, polskie zwyczaje i tajemnice jakie kryje w sobie Wigilia i Święta Bożego Narodzenia.

Listopadowo-grudniowy numer "Głosu Ojca Pio"

Poświecony jest zagadnieniu radości. Mottem wyznaczającym temat są słowa Ojca Pio: Wędruj przez życie radośnie, z sercem szczerym i otwartym.

Modlitewnik Jana Pawła II

Modlitewnik Jana Pawła II

Ostatnio ukazała się nowa publikacja: Modlitewnik Jana Pawła II. Ksiązka jest pomnikiem wdzięczności dla Jana Pawła II, który obdarzał ludzkość dobrym słowem i przykładem życia. Wdzięczności jest pamięcią serca.