Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / VI Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio

VI Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio w Tenczynie

W dniach od 11 do 13 listopada 2005 r. odbędzie się organizowany przez Braci Kapucynów w Teczynie k/Rabki VI kongres asystentów duchowych i animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio. W spotkaniu weźmie udział m.in. abp Domenico D'Ambrosio, odpowiedzialny z ramienia Stolicy Apostolskiej za Grupy Modlitewne Ojca Pio w świecie.

Grupy Modlitwy, jak je określił o. Pio "są szkołami wiary, ogniskami miłości, w których sam Chrystus przebywa za każdym razem, gdy ich członkowie gromadzą się na modlitwie i braterskiej uczcie miłości, pod kierownictwem duchowych pasterzy i kierowników". Przeznaczone dla każdego chrześcijanina, w których każdy, indywidualnie i wspólnotowo, ma się odpowiednio przygotować do nieba. Jedynym zobowiązaniem członków grup jest gromadzenie się, przynajmniej raz w miesiącu, na wspólnej modlitwie pod kierownictwem kapłana oraz zapraszanie do udziału w tej modlitwie przyjaciół i znajomych. Powstanie grup możliwe jest jedynie za zgodą miejscowego proboszcza i biskupa. Ojciec Pio zaczął zakładać Grupy Modlitwy w 1947 r., odpowiadając na apel papieża Piusa XII o podjęcie przez wiernych modlitwy w intencji odnowy moralnej świata po zakończeniu działań II wojny światowej. W przeddzień śmierci Ojca Pio, 22 września 1968 roku, działało 726 zorganizowanych Grup Modlitwy w około 20 krajach, gromadząc 70 tys. członków. Natomiast w dniu beatyfikacji Ojca Pio (2 maja 1999 r.) działało 2150 Grup Modlitwy w 34 krajach świata. Dziś, w 2005 roku, obejmują pół miliona osób, w 5 tys. wspólnot modlitewnych, z czego 150 działa w Polsce. Moderatorem powstających Grup Modlitwy, z ramienia krakowskiej prowincji kapucynów, jest o. Bogusław Piechuta OFMCap, autor Biuletynu informacyjno-formacyjny Grup Modlitwy św. Ojca Pio.

Zgłoszenia na kongres w Teczynie:
Domu rekolekcyjnym im. św. Franciszka z Asyżu
Tenczyn 444; 32-433 Lubień
tel. / fax 018 / 268 23 63
domrekolekcyjny@kapucyni.pl
www.kapucyni.ofm.pl