Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / ABC GAZETY PARAFIALNEJ - bezpłatne warsztaty

ABC GAZETY PARAFIALNEJ - bezpłatne warsztaty

Dnia 20 czerwca 2006 r. (wtorek) w Centrum Konferencyjnym w Pawilonie B Targów Kielce odbędą się BEZPŁATNE WARSZTATY dla dziennikarzy i redaktorów prasy parafialnej przygotowywane wspólnie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej i Targi Kielce przy współpracy wortalu www.gloria24.pl i serwisu www.prasaparafialna.pl. Warsztaty będą częścią VII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO - jednej z największych tego typu wystaw w Europie.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać najnowsze tendencje w redagowaniu gazet, udoskonalić warsztat dziennikarski, a także zapoznać się z możliwościami założenia gazety parafialnej. Warsztaty prowadzić będzie grono specjalistów zajmujących się zawodowo mediami katolickimi. Specjalne seminarium o niuansach języka polskiego i najczęściej popełnianych błędach w mowie i piśmie poprowadzi wybitny językoznawca profesor Jerzy Bralczyk. Ksiądz dr Wojciech Węckowski, wykładowca podstaw komunikacji społecznej w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, redaktor dwutygodnika diecezjalnego "Pielgrzym" oraz kwartalnika dla formacji kapłańskiej "Pastores" i biuletynu "Męczennicy", będzie opowiadał, jak założyć i prowadzić gazetę parafialną. Marcin Jakimowicz, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", autor m.in. książek "Radykalni", "Dziennik pisany mocą", "Dno", "Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój" opowie o warsztacie dziennikarza. Bożena Hanusiak (wortal www.gloria24.pl) przedstawi ideę akcji "Dzielmy się słowem", w ramach której www.gloria24.pl udostępnia bezpłatny serwis dla prasy parafialnej, a Urszula Buglewicz - od 1997 r. redaktor wydawniczy Tygodnika Katolickiego "Niedziela" (edycja lubelska), od 10 lat organizująca i prowadząca warsztaty dziennikarskie, absolwentka Wydziału Teologii KUL - poprowadzi zajęcia na temat informacji i reportażu (w tym ćwiczenia dla uczestników dotyczące wstępnego makietowania i układu stron, obróbki zdjęć itp.).

Uczestnicy warsztatów i seminarium będą pracować w trzech grupach. Zajęcia potrwają w godzinach od 11.00 do 17.45 (przerwy w trakcie zajęć, przerwa obiadowa od godziny 13.00 do 13.30).

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać e-mailem na adres: zawadzka.k@targikielce.pl lub faksem na numer: 041 365 13 12 do dnia 10 czerwca br. Po przesłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w warsztatach.

PROGRAM

 

WARSZTATY - Urszula Buglewicz

Ks. W. Węckowski
Bożena Hanusiak
Marcin Jakimowicz

SEMINARIUM - Prof. Jerzy Bralczyk

TEMAT

- jak pisać, jak redagować itd.

- jak i dlaczego warto założyć gazetę parafialną?
- idea akcji "Dzielmy się słowem", w ramach, której wortal Gloria24.pl udostępnia bezpłatny serwis dla prasy parafialnej

- o niuansach języka polskiego i najczęściej popełnianych błędach w mowie i piśmie

GRUPA I

11.00 -13.00

15.45 - 17.45

13.30 - 15.30

GRUPA II

13.30 - 15.30

11.00 - 13.00

15.45 - 17.45

GRUPA III

15.45 - 17.45

13.30 - 15.30

11.00 - 13.00

Przerwy: w trakcie zajęć (po godzinie ich trwania)
Catering - w czasie przerw kawa, herbata, ciasta
Przerwa obiadowa: 13.00 - 13.30

KARTA ZGŁOSZENIOWA