Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Rodzinny Dom Opieki Społecznej

Rodzinny Dom Opieki Społecznej

Fundacja S.O.W.A - Rodzinny Dom Opieki Społecznej

Fundacja S.O.W.A - oznacza: Spokój Opiekę Wsparcie Aktywność i za pomocą specjalnych stref gwarantuje spokój i wszechstronną pomoc potrzebującym, chroni przed niebezpieczeństwem. Powstała by zbudować w Piwnicznej dom, który ma służyć ludziom starszym, samotnym potrzebującym opieki.

Sowa - wokół tego ptaka narosło wiele mitów i przesądów, ale w wielu regionach świata sowy są odbierane bardzo pozytywnie. Np. w Grecji były ptakami świętymi. W wielu wierzeniach chroniły przed niebezpieczeństwami, oddalały złe moce, zabezpieczały przed uderzeniem pioruna. Również w naszej strefie kulturowej sowy uważa się za symbol mądrości. Dzisiaj dysponujemy już wystarczającą wiedzą, by jednoznacznie stwierdzić, że niezwykłe cechy budowy i zachowania sów są przystosowaniami, które powstawały przez miliony lat i umożliwiają tym nocnym łowcom przetrwanie. W Polsce występuje 13 gatunków sów. W zdecydowanej większości występują rzadko bądź bardzo rzadko. Wszystkie są niezwykle pożyteczne i znajdują się pod ochroną.

Jedna z nich - Fundacja S.O.W.A - jest wyjątkowa. Oznacza: Spokój Opiekę Wsparcie Aktywność i za pomocą specjalnych stref gwarantuje spokój i wszechstronną pomoc potrzebującym, chroni przed niebezpieczeństwem. Powstała by zbudować w Piwnicznej dom, który ma służyć ludziom starszym, samotnym potrzebującym opieki.

W społeczeństwie polskim zwiększa się liczba osób w podeszłym wieku, wymagających opieki innych. Wiele jest też ludzi niepełnosprawnych, których ciężka choroba lub wypadek pozbawiły samodzielności. W licznych przypadkach bliska rodzina, obciążona innymi obowiązkami i pracą zawodową nie jest w stanie zapewnić im stałej całodobowej opieki. Sami - nie są w stanie funkcjonować, a bez serdeczności bliskich - czują się samotni. Późny wiek jest dla nich źródłem smutku i cierpienia. Dla takich osób, próbujących pokonywać trudy codziennych barier wieku i niesprawności - nieocenioną pomoc stanowić mogą małe, "rodzinne" w swym charakterze domy opieki społecznej, świadczące stosowną opiekę.

Polska podobnie jak wiele innych państw Europy, jest krajem starzejącym się, co przejawia się w stałym wzroście liczby ludzi starych w populacji. Polską pomoc społeczną charakteryzuje bardzo duża skala działania, niedobór środków finansowych i problemy kadrowe. Jednak można zaobserwować, że często samorządy oszczędzają właśnie kosztem świadczeń dla ludzi starych, gdyż za ważniejsze uważa się potrzeby młodszych obywateli. Jest to nie tylko efekt skromności środków pozostających w dyspozycji samorządów, ale także niewiedzy radnych na temat potrzeb ludzi starszych.

"Utworzenie rodzinnego domu pomocy jest dla nas wielkim wyzwaniem. Największy problem? Oczywiście pieniądze. Nie mając środków finansowych na zakup i adaptację domu, sprzętu do wyposażenia tegoż domu. Czy się uda? Zależy od tego, czy zdobędziemy potrzebne środki." - piszą na swojej stronie założyciele Fundacji Aldona Kalwa i Bogusław Siwecki.

Dlatego Fundacja S.O.W.A zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wszelką pomoc, która umożliwi nam zrealizowanie doniosłego dzieła budowy rodzinnego domu opieki społecznej.

Na naszej drodze w stworzeniu dzieła budowy domu opieki społecznej dla ludzi starszych, pojawił się Przeor O Jan Bednarz z Klasztoru OO Paulinów i Parafii Świętego Ludwika we Włodawie, odpowiadając na nasz apel. Otóż zaproponował nam rozesłanie naszego apelu do Parafii w całej Polsce i na Świecie o nabycie cegiełek, którymi są płyty powstałe, jako wyraz wdzięczności autora aranżacji muzycznych Sławomira Ciesielskiego za cudowne ocalenie żony od śmierci., a uzyskany dochód ze sprzedaży tych płyt, jednocześnie wsparłby renowację zabytkowego paulińskiego zespołu kościelno-klasztornego we Włodawie, pomógłby dzieciom z Domów Dziecka, oraz wsparłby nasze dzieło.


Natomiast wchodząc na naszą stronę internetową, można posłuchać utworów w wykonaniu O Jana Bednarza, które znajdują się na tych płytach.

  • Płyta pierwsza: "Zbliża się do nas"

  • Płyta druga: "Matko z bliznami na twarzy"


A oto jedna z form pomocy:
Płyty zaś można nabyć za zaliczeniem pocztowym zamawiając je telefonicznie na podane tu numery telefonu: tel.: +48 prefix 22 658 32 79 lub tel. kom.: +48 606 774 201, jak również poprzez wypełnienie formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej, przy zamówieniu telefonicznym prosimy o podanie hasła Fundacja S.O.W.A., które stanowi identyfikację naszego wspólnego apelu o pomoc.

Za wszelkie dobro duchowe i materialne ofiarowane na renowację zabytkowego paulińskiego zespołu kościelno-klasztornego we Włodawie, dla dzieci z Domów Dziecka, oraz na zakup, renowację i budowę domu, Fundacja składa serdeczne Bóg zapłać.

Z wyrazami szacunku

Prezes Zarządu Bogusław Siwecki

Fundacja S.O.W.A. Spokój Opieka Wsparcie Aktywność (r)
ul. Szpitalna 8/14, 48-200 Prudnik
tel.: +48 77 436 45 02, fax.: +48 77 436 45 02
kom.: +48 607 109 710
e-mail: fundacja.sowa@pro.onet.pl
www.fundacjasowa.iap.pl
KRS: 253022
-----------------------