Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Listopadowo-grudniowy numer "Głosu Ojca Pio"

Poświecony jest zagadnieniu radości. Mottem wyznaczającym temat są słowa Ojca Pio: Wędruj przez życie radośnie, z sercem szczerym i otwartym.

Jak przeżywać radość w codzienności podpowiada nam ks. Aleksander Radecki w wywiadzie zatytułowanym: Gdzie szukać prawdziwej radości. Ks. Tomasz Jelonek w artykule: Człowiek zawierzenia - stwierdził: Wezwanie do radowania się przekazuje nam Apostoł św. Paweł w liście do Kościoła w Fillipii. Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Nie byłoby w tym nic zastanawiającego, gdyby nie fakt, że list, w którym umieszczono te słowa, pisany był z więzienia. Apostoł nie tylko innym polecał radość, ale też z treści tego pisma można wnioskować, że i sam był nią napełniony.

Jak kształtować pogodę ducha - to swoisty poradnik podany nam przez autora artykułu - kontrapunkcie Antoniego Skowrońskiego. Pan Cezary Sękalski w dziale zatytułowanym: okiem teologa duchowości proponuje klucz do radości duchowej, poprzez krótkie wprowadzenie w rozpoznawanie duchów. Temat radości jest nieodłącznie związany z chrześcijaństwem - napisał wyżej wspomniany autor - którego główne księgi nieprzypadkowo zostały nazwane Dobrą Nowiną. Nie znaczy to jednak, że każdy chrześcijanin wchodzący na drogę życia wewnętrznego od razu dostaje się do krainy wiecznego uśmiechu, jak z młodzieżowych pism, w których wszystko jest "super", "cool" i "ekstra".

W artykule o. Błażeja Strzechmińskiego OFMCap. - Radość i łzy - czytamy: Ojciec Pio, duchowy syn św. Franciszka, doświadczał radości doskonałej [perfetta letizia]. W jego życiu radość mieszała się z cierpieniem, podobnie jak uśmiech ze łzami. Czytając z uwagą listy Stygmatyka, łatwo zauważyć, że owa radość niejedno miała imię. Poszukiwania zrozumienia istoty radości u Ojca Pio rozpoczynamy od listu z 10 sierpnia 1911 roku, który skierował do ojca Benedetto. Pisał w nim o duchowej radości, którą odczuwał od kilku dni. Co prawda nie znał jej przyczyn, ale trafnie zauważył, że jej pojawienie się związane jest zarówno z poddaniem własnej woli - woli Bożej, jak i z łatwością w odpieraniu ataków złego ducha: Jestem ustawicznie dręczony pułapkami wroga. Jednakże zauważyłem w sobie, od kilku dni, niewyjaśnioną duchową radość [gioia]. Jestem nieświadomy przyczyn tego faktu. Nie odczuwam już więcej tych wielkich trudności, które miałem poprzednio, w poddaniu się woli Boga. Faktycznie odpieram szkodliwe ataki wroga z taką łatwością, że nie czuję się ani strapiony, ani znużony.

W stałych cyklach Głosu Ojca Pio odnajdujemy artykuły: Ojciec Pio i Msza święta, Kapucyni i misje, wywiady, medytacje, aktualności i kroniki. Numer listopadowo - grudniowy zamyka felieton o. Jordana Śliwińskiego OFMCap. - przegrać. Życzę owocnej i radosnej lektury Głosu Ojca Pio.

o. Robert Krawiec OFMCap.

Głos Ojca Pio
www.glosojcapio.pl
mail: redakcja@glosojcapio.pl