Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Legnickiej

Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Legnickiej

Media miejscem ewangelizacji oraz troski o człowieka to tytuł Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Legnickiej, które odbędzie się 10 czerwca 2006 r.,w parafii św. Tadeusza Ap. w Legnicy, ul. Artyleryjska 38.

Plan Kongresu:
10.00 Otwarcie Kongres - przewodniczący DRRiSK - dr Jerzy Jankowski
10.15 Wykład - ks. Ksawery Sokołowski - "Niedziela" Częstochowa
11.15 Konwersatoria:
- Jak tworzyć gazety regionalne i parafialne? - ks. Piotr Nowosielski
- Internet - znak czasu, czy również w duszpastertwie? - ks. Wiesław Mróz
- Radio i telewizja regionalne jako środki ewangelizacji - Stanisław Obertaniec - Radio "Plus" Legnica
12.30 Eucharystia - bp. Stefan Regmut
13.30 przerwa
14.30 podsumowanie konwersatoriów
15.00 Słowo biskupa Stefana Cichego
15.15 Dyskusja panelowa
Wojciech Swakoń - Legnica, Stanisław Obertaniec - dyr. Radio "Plus" Legnica, ks. Marek Gancarczyk - Redaktor Naczelny "Goscia Niedzielnego" Katowice, Andrzej Grajewski - red. "Gościa Niedzielnego" Katowice, ks. Ksawery Sokołowski - "Niedziela" Częstochowa, Andrzej Pasiewski - TV Katowice
16.30 Zakończenie

Źródło: strona diecezji Legnickiej