Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Dzielmy się słowem

Dzielmy się słowem i doświadczeniem

to tytuł spotkania dla redakcji pism parafialnych, które odbędzie się 22 kwietnia 2006 r. w Krakowie.

Spotkanie organizuje krakowski oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej. Warsztaty odbędą się w Krakowie przy ulicy Cegielnianej, w sali domu parafialnego przy kościele Matki Boskiej Saletyńskiej. Początek spotkania godzina 10.00.
Program spotkania obejmuje:

  • Rola prasy katolickiej w życiu Kościoła oraz miejsce i zadania prasy parafialnej - Piotr Boroń, senator RP

  • Dzielenie się słowem - Bożena Hanusiak, wydawnictwo "Rafael" Kraków

  • Dzielenie się doświadczeniem:
    - redakcja "W Rodzinie Józefa" Kraków, Nowa Huta  
    - redakcja "Zaczyn" Kraków, os. Ruczaj

  • Wymiana myśli i doświadczeń redakcyjnych (forum dyskusyjne)

Koszt uczestnictwa w spotkaniu 10 zł, członkowie OSPP bezpłatnie. Prosimy o przyniesienie swoich gazet celem wymiany z innymi redakcjami.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje Barbara Szczepanowicz - tel. 012- 267-54-93, e-mail bszczepanowicz@tlen.pl

Zapraszamy