Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Program I warszawskiego Forum Prasy Parafialnej

Program I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

23 kwietnia 2009 r.
I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41. Poniżej przedstawiamy program Forum.

Więcej o zgłoszeniach na Forum >>

Możemy mieć wiele kościołów, ale jeżeli nie będzie polskich mediów, kościoły mogą stać się puste.
św. Maksymilian Maria Kolbe

PROGRAM
9.30 Msza Święta (górny kościół)

10.10 Słowo proboszcza Parafii św. Józefa Oblubieńca, ks. kan. dr. Zbigniewa Godlewskiego

10.25 Przerwa na kawę. Po przerwie przejście do sali obrad (dolny kościół). Obejrzenie wystawy pism parafialnych.

10.50 Otwarcie I Forum. Komentarz do wystawy tytułów zgłoszonych na Forum - Jacek W. Niedzielski, z-ca prezesa Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej.
11.10 Z doświadczeń organizatora I Forum - Justyna Szewczyk, redaktor naczelny Tygodniowego Kuriera Parafialnego „Koło św. Józefa”.

11.20 Prawne aspekty funkcjonowania pism parafialnych - Grzegorz P. Kubalski, sekretarz Zarządu Głównego OSPP.

12.00 Dlaczego RAZEM - z doświadczeń 10 lat istnienia Oddziału Poznańskiego OSPP - Jacek W. Niedzielski.

12.20 Znaki czasu na przykładzie Sanktuarium w Licheniu - ks. Zbigniew Krochmal, w latach 1996-2009 ekonom Domu Zakonnego Księży Marianów w Licheniu Starym oraz w latach 2000-2009 rzecznik prasowy sanktuarium.

12.40 Przerwa na kawę. Prezentacja druku przez firmę RICOH Polska.
13.00 Prezentacja reklamowa strony www.prasaparafialna.pl - Joanna Jakubowska.

13.10 Prezentacja reklamowa firmy RICOH Polska.

13.20 Dyskusja

14.05 Modlitwa. Zakończenie obrad.

14.10 Obiad

więcej o zgłoszeniach na Forum >>