Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Zaproszenie na I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej

Zaproszenie na I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prasy Parafialnej i Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie zapraszają redaktorów prasy parafialnej na I Forum Prasy Parafialnej
Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej, które odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP o godz. 9.30

Organizatorzy bardzo liczą na obecność delegatów pism parafialnych, ukazujących się w Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. Forum będzie okazją do zaprezentowania siły prasy parafialnej, tworzonej z sercem dla współbraci w wierze.

Zgłoszenia udziału w Forum można nadesłać do dnia 16 kwietnia 2009 r. e-mailem (fppww@wp.pl) lub pocztą na adres:
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP/FORUM, ul. Deotymy 41, 014-41 WARSZAWA

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa pism zgłoszonych na Forum. Dlatego prosimy o nadesłanie na ww. adres, również do dnia 16 kwietnia, dwóch kolejno wydanych w minionym roku numerów gazety.

Koszty organizacyjne Forum szacujemy na 10 zł od uczestnika, którą to składkę będzie można wpłacić osobiście w dniu spotkania. Ze względów organizacyjnych prosimy o podanie liczby osób reprezentujących Redakcję na Forum.

Prosimy także o zabranie na Forum kilkunastu egzemplarzy pisma (np. pozostałych z różnych numerów) z przeznaczeniem na wymianę tytułów między Redakcjami.

Program Forum zostanie zamieszczony na www.prasaparafialna.pl oraz przesłany do każdej zgłoszonej redakcji na podany adres.

Z wyrazami szacunku
Jacek W. Niedzielski
z-ca prezesa ZG OSPP

karta zgłoszeniowa do pobrania