Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Jan Paweł II - nasze wspomnienia

Projekt internetowy "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"

21.01.2008 r.
Celem projektu "Jan Paweł II - nasze wspomnienia" jest stworzenie "portretu własnego" polskiego społeczeństwa, ukształtowanego przez życie i dzieło Jana Pawła II. Na stronie internetowej www.mojpapiez.pl gromadzone są fotografie i wspomnienia związane z polskim Papieżem. Ten wirtualny album tworzony jest na oczach wszystkich i każdy może stać się jego autorem.

Wystarczy wejść na stronę, zarejestrować się i umieścić własną fotografię utrwalającą wydarzenie, miejsce, osobę czy symbol, który dla danej osoby stanowi najcenniejsze wspomnienie o Janie Pawle II. Chodzi więc nie tylko o zdjęcia, na których utrwalona jest Jego postać, ale przede wszystkim o te, które dokumentują nasze emocje i przeżycia związane z Ojcem Świętym. Każda fotografia winna być opatrzona opisem - wspomnieniem, tak abyśmy zgromadzili nie tylko obrazy, ale także świadectwa naszych spotkań z osobą i przesłaniem polskiego Papieża.


Czas trwania i zasięg:

Portal internetowy Mojpapiez.pl ruszył 7 grudnia 2007 roku, kiedy to pierwszą fotografię przekazał ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Zdjęcia będą gromadzone do 16 października 2008 roku. Tego dnia, w 30. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, podczas koncertu "Wieczór wspomnień" w Krakowie cały zbiór zostanie przekazany do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".
Internet stwarza możliwości nieograniczonego zasięgu projektu.

Kto może wziąć w tym udział:
Wszyscy, bez względu na wyznanie, poglądy polityczne, pochodzenie społeczne, wiek czy wykształcenie. Nasze zaproszenie kierujemy do Polaków w kraju i zagranicą. Każdy, kto nosi w sobie wspomnienie o Janie Pawle II i pragnie się nim podzielić, jest zaproszony do tworzenia tego wyjątkowego albumu.

Dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu czy komputera:

Wiosną specjalne zespoły dotrą w różne zakątki naszego kraju, by zebrać fotografie i wspomnienia od tych, którzy nie mają dostępu do internetu.

Kto tworzy album:

Internauci. Uczestnik przedsięwzięcia - po zarejestrowaniu na stronie www.mojpapiez.pl może wstawić swoje zdjęcie i wspomnienie, a także głosować na najlepsze, najciekawsze, najbardziej wymowne fotografie. To z nich internauci oraz Rada Artystyczna, wyłoniona w trakcie trwania projektu, wybiorą te zdjęcia, które złożą się na album wspomnień.

Wieczór wspomnień:

Kulminacyjnym punktem projektu będzie Wieczór wspomnień 16 października 2008 roku w Krakowie. Tego dnia nastąpi uroczysta prezentacja albumu "Jan Paweł II - nasze wspomnienia". W Wieczorze wspomnień wezmą udział wybrani artyści z kraju i zagranicy, którzy mieli zaszczyt spotkać się z Janem Pawłem II. Nie będzie to jednak zwykły koncert, ale refleksyjne spotkanie w gronie ludzi, których połączyła jedna idea. Dzięki transmisji w telewizji i w Internecie będzie ono dostępne dla widzów z całego świata. Przewidujemy, że koncert odbędzie się na Błoniach lub na Rynku Głównym w Krakowie.
Na wybór artystów - w specjalnym głosowaniu - będą mieli wpływ internauci.

Organizatorzy

Kontakt

Rzecznik Prasowy Projektu "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"
Magda Dobrzyniak

31-002 Kraków, ul. Kanonicza 18
Tel. 500 112 301 Fax 012 422 93 08
e-mail: rzecznik@mojpapiez.pl