Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Portal Nasza-barka.pl

Portal Nasza-barka.pl

09.05.2008 r.
Nasza-barka.pl powstała, aby umożliwić spotkanie wszystkim osobom dla których ważne są wartości chrześcijańskie. Jest to miejsce, które umożliwi spotkanie osobom ze wspólnot, pielgrzymek czy innych wyjazdów organizowanych w tym środowisku. Portal nasza-barka.pl jest adresowany do wszystkich, którzy żyją wartościami chrześcijańskimi lub ich poszukują, chcą dyskutować, rozwijać się i czynić świat lepszym, zgodnie z zasadami Ewangelii.

Czym jest akcja "Zbuduj Barkę dla Jana Pawła II" ? Akcja jest pierwszą inicjatywą społeczności nowego portalu www.nasza-barka.pl Zadaniem użytkowników będzie zgromadzenie załogi (zaproszenie przyjaciół), zbudowanie barki (czyli wspólnoty osób wyznających podobne wartości) i wybranie kierunku żeglowania. Aby wypłynąć - trzeba obrać kurs i taki otrzyma od nas każda załoga. Będzie to "Kurs na szczęście", czyli codzienne jednominutowe rozważania z nauczania Jana Pawła II.

Celem akcji jest rozpropagowanie nauczania Jana Pawła II, budowanie wspólnot, które razem będą mogły pomnażać ilość dobra w ramach projektu: "barka dobra". Każda barka skupi grupę osób, które utożsamiają się z wartościami chrześcijańskimi i które będą mogły ze sobą dyskutować, organizować spotkania, a także różnego typu akcje. Naszym celem jest budowanie społeczności gotowej jednoczyć się w celu świadczenia dobra w świecie, czego uczył nas Jan Paweł II.

Nasza-barka.pl to nowy projekt Macieja Koper, twórcy Strefy Ludzi z Wartościami www.przeznaczeni.pl. W tej największej społeczności internetowej dla chrześcijan ponad 90 % użytkowników deklaruje, że Jan Paweł II jest ich autorytetem. Z własnego doświadczenia wiem, że nauczanie Papieża Polaka jest potrzebne i po prostu warto je znać - zachęcam do obrania "Kursu na szczęście" - dodaje Maciej Koper.

Portal przeznaczeni.pl powstał zaledwie 2,5 roku temu, a przyłączyło się do niego już blisko 50 tys. osób , zaś drugą połówkę odnalazło ponad 900 z nich. Strefa jest odpowiedzią na apel Jana Pawła II o wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do ewangelizacji.