Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / wykłady z cyklu Formacja do życia konsekrowanego.

wykłady z cyklu Formacja do życia konsekrowanego.

Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie, ul. Rakowicka 18a zaprasza na wykłady z cyklu Formacja do życia konsekrowanego. Wykłady odbywać się będą w soboty II semestru roku akademickiego 2008/2009 w godz. 15.00-18.15. Poruszane w nich będą tematy dotyczące życia konsekrowanego (zakonnego i świeckiego) w perspektywie teologicznej i praktycznej. Stąd adresowane są w sposób szczególny do osób konsekrowanych (w formacji początkowej i stałej), ale nie tylko. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Udział jest bezpłatny.

Program zajęć obejmuje 4 wykłady:
- Formacja liturgiczna osób konsekrowanych (s. dr Adelajda Sielepin CHR),
- Formacja biblijna osób konsekrowanych - cz. II (s. dr Anna Emmanuela Klich OSU),
- Formacja osób konsekrowanych do świętości w ujęciu św. Teresy z Lisieux (o. prof. dr hab. Jerzy Wiesław Gogola OCD),
- Antropologia na usługach formacji osoby ludzkiej według św. Jana od Krzyża (o. dr Andrzej Ruszała OCD).

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 lutego 2009 r. Szczegółowy program zajęć znajduje się na stronie internetowej Instytutu: www.kid.edu.pl, oraz w zakładce Formacja do życia konsekrowanego.

W celu uczestnictwa w wykładach należy złożyć: 1. Podanie, 2. Zezwolenie przełożonego (w przypadku osób zakonnych oraz będących w nowicjacie i postulacie). Dokumenty można składać już dzisiaj na furcie Klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie, ul. Rakowicka 18, albo, w dniu rozpoczęcia wykładów, w auli KID.