Left toolbar

ostatnio dodane

Będzie trudno, ale nie rezygnuję :)

5 października 2013 r.

Wakacje się skończyły, minął wrzesień a mnie ciężko było znaleźć czas na uzupełnienie serwisu nadesłanymi w tym czasie materiałami. I nadal będzie trudno, bo muszę, mając pod opieką 7 miesięczną Gabrysię i dwójkę starszych w przedszkolu, codziennie kilka godzin poświęcić na pracę zawodową. Ale nie zamierzam rezygnować z aktualizowania serwisu, tylko z regularnością może być różnie. Zaglądajcie więc nie czekając na newsletter, który raczej będzie rzadki i nieregularny.

Materiały z BP KEP wprowadzam już na bieżąco, a inne będę się starała uzupełniać stopniowo sięgając wstecz.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska redaktor serwisu

Wakacje

3 lipca 2013 r.

Lato w pełni, powróciły letnie temperatury :) więc i mnie czas ruszać na wakacyjny wypoczynek. Ze względu na pobyt z dziećmi poza miastem a teraz wyjazd nie będę w okresie letnim regularnie aktualizować serwisu i odpowiadać na emaile, z powodu ograniczonego dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że większość redakcji też jest na wakacjach i nie będzie to zbyt uciążliwe.

pozdrawiam

Joanna Jakubowska
administrator serwisu

Warsztaty dla pism parafialnych (Kielce)

5 czerwca 2013 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla redakcji gazet parafialnych i przykościelnych, które odbędą się 18 czerwca 2013 r. w Targach Kielce w ramach XIV Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO (17-19 VI 2013).

Warsztaty dziennikarskie dla mediów lokalnych i regionalnych w Kołobrzegu

30 kwietnia 2013 r.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na Warsztaty dziennikarskie, które organizuje 16-18 maja 2013 r. w Kołobrzegu. To spotkanie lokalnych mediów poświęcamy nowym mediom we współczesnym świecie, zwłaszcza wykorzystaniu ich w codziennej praktyce lokalnej prasy i mediów elektronicznych. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zadbało o bogaty program z udziałem znamienitych dziennikarzy, tudzież praktyków dziennikarskiego rzemiosła, znanych z ogólnopolskich mediów. Warsztaty są płatne.

UWAGA! Wielkie sprostowanie w sprawie ISSN

29 kwietnia 2013 r.

Po wielu latach rozpowszechniania informacji o konieczności posiadania numeru ISSN przez prasę parafialną, muszę teraz rozpowszechnić informację wprost przeciwną. O tym czego się dowiedziałam bezpośrednio w Narodowym Ośrodku ISSN Biblioteki Narodowej w Warszawie piszę poniżej.strona główna / aktualności / Bug rzeka życia

"Bug rzeka życia" Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju

29 stycznia 2008 r.
"Bug rzeka życia" Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju to najnowszy projekt edukacyjny realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie wieloetapowego cyklu szkoleń ekologicznych dla młodzieży w wieku 18-30 lat, w szczególności dla osób wiążących swój dalszy rozwój zawodowy z ochroną środowiska.

Celem projektu jest przygotowanie uczestników do rozwiązywania problemów ekologicznych w regionach. Służyć temu będzie tworzenie praktycznych inicjatyw środowiskowych przez samą młodzież pod okiem prowadzących zajęcia specjalistów.
Program szkoleń obejmuje tematykę z zakresu zarządzania środowiskiem, edukacji, rolnictwa ekologicznego oraz ekoturystyki. Plan zajęć opracowany został w sposób umożliwiający przechodzenie od teorii, poprzez warsztaty do realizacji własnych projektów w praktyce.
Partnerami projektu są: Centrum Informacji o Środowisku przy Ministerstwie Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Regionów, Powiatów i Gmin Nadbużańskich, Stowarzyszenie Rozwoju Ekoturystyki, oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji. Organizacje wnoszą do projektu swoje wieloletnie doświadczenie i wspierają go od strony merytorycznej i organizacyjnej.
Inicjatywa jest koordynowana przez struktury KSM: biuro krajowe projektu w Sokołowie Podlaskim oraz przez cztery regionalne biura w: Krakowie, Zielonej Górze, Toruniu i Sokołowie Podlaskim.
Projekt ma zasięg ogólnopolski i trwać będzie do końca roku.
Rekrutacja do pierwszego etapu szkoleń rozpocznie się w poniedziałek 21 stycznia i trwać będzie 3 tygodnie. Szczegółowe informacje na stronach: www.BugRzekaZycia.pl i www.ksm-drohiczyn.pl
Roger Metelski
Koordynator d.s. promocji
roger.metelski@gmail.com